Magazin

AYŞENUR KESKİN’E “BALAM” ÖDÜLÜ

DE-BA Medya Yapım Kurucuları Sinem Demir ve Şevval Başar tarafından düzenlenen “Gelişen Türkiye Ödülleri” Ödül Töreni’nde Yılın En İyi Film Müziği İbrahim Erkal’ın ölümsüz eseri Balam’ a gitti. Ayşenur Keskin’in “Erzurumlu Mümessil” filmi için sesiyle yeniden hayat verdiği şarkı, ödül töreninde Ayşenur Keskin’e Yılın En İyi Film Müziği kategorisinde ödül getirdi.

SES GETİRECEK PROJELERLE GELİYORUM”

Rafet El Roman ve Cem Belevi gibi müzisyenlere vokal yaparak, müzik sektöründe dikkatleri üzerine çeken 26 yaşındaki müzisyen Ayşenur Keskin, İbrahim Erkal’ın Balam şarkısına getirdiği dikkat çeken yorumla adından ses ettirmişti. Bu yıl ikincisi düzenlenen sanat, spor ve iş dünyasının önde gelen isimleri katıldığı ödül töreninde iddialı çıkışı ödüllendirilen Ayşenur Keskin, “DE-BA ailesine beni bu ödüle layık gördükleri için teşekkür ederim. Önümüzdeki dönem yeni projelerle ses getirecek çok farklı işleree imza atacağım” dedi.

Uzun yıllar müzik eğitimi alan, İzmir Opera Balesi’nde aldığı opera eğitimiyle de ses performansını maksimum kullanma yeteneğiyle herkesi kendisine hayran bırakan müzisyen, Erzurumlu Mümessil filminde yer verilecek olan İbrahim Erkal’ın Balam şarkısını yeniden yorumladı. Sesiyle filmin duygu temposunu artıran ve farklı ses rengiyle dikkatleri üzerine çeken müzisyen Ayşenur Keskin şimdi de Aşkın Nur Yengi’nin kız kardeşi Süheyla Yengi’den şan dersleri almaya başladı

Önümüzdeki dönem sürpriz isimlerle yapacağı düet projelerine imza atmaya hazırlanan Ayşenur Keskin, müzik camiasında uzun süre konuşulacak şarkılarla sektörde fark yaratmayı hedeflediğini söyledi. Balam şarkısının kendisine şans getirdiğini ve bu ödülle de bu şansı taçlandırdığını söyleyen sanatçı, coverlar ve özel bestelerle önümüzdeki dönemde dinleyici karşısına çok daha farklı konsept projelerle çıkacağının da müjdesini verdi.

haber:murat tamay

 

Başa dön tuşu