Magazin

Bergen filmine engel: Salona çevik kuvvet geldi!

Uzun süredir merakla beklenen Bergen filmi dün vizyona girdi. Fakat Adana Kozan’da yapılması planlanan filmin galası belediye tarafından engellendi.

Gazeteci Candaş Tolga Işık, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Bergen’i öldüren Halis Serbest’in yaşadığı Kozan’da belediye sineması bugün aniden Bergen filmini yayınlamaktan vazgeçti. Filmin İstanbul’daki galasına çevik kuvvet geldi. Ölüm tehditleri alan yapımcıları ise korumalarla yaşıyor” dedi.

“ÖYLE UYGUN GÖRÜLDÜ”

Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan ile görüştüğünü belirten Işık, “Az önce Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan’ı aradım ve “1 ay önce rezervasyonu yapılan film neden gösterime girdiği gün bir anda vizyondan kaldırıldı?” diye sordum. “Öyle uygun görüldü” dedi. Sayın Başkan, tüm ısrarlarıma rağmen başka bir yanıt vermedi” ifadelerini kullandı.

 

Işık, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“8 mart öncesi size bir Türkiye gerçeği anlatayım: Bergen’i öldüren Halis Serbest’in yaşadığı Kozan’da belediye sineması bugün aniden Bergen filmini yayınlamaktan vazgeçti! Filmin İstanbul’daki galasına çevik kuvvet geldi. Ölüm tehditleri alan yapımcıları ise korumalarla yaşıyor”

Başa dön tuşu