Magazin

Bu horoz sadece sabahları ötmüyor!

Horoz yılının elementlerinden biri ateş diğeri metal. Sarı ve kırmızı renklerin yanar döner etkileriyle metal birleştiğinde ortaya çıkan sonuç zıtlıkların çarpışması gibi. Yüksek kontrast etkilerini 2017 gelmeden koleksiyonlarda görebiliyorduk.

Geçmişten bugüne…

Ateş; güneşi, mutluluğu ve optimizmi simgeliyor.

Bu yüzden horoz yılı eğlence ve  moda dünyasına direkt etki ediyor. Geçmişe baktığımızda John Lennon ve Paul Mc Cartney’nin yine bir horoz yılında tanıştığını ve Beatles’ın temellerinin atıldığını hepimiz hatırlıyoruz.

Optimist etkiler 

Çeşitliliği kutlayan 2017 ilkbahar/yaz sezonu, horoz yılının da etkisiyle moda tutkunlarına birçok farklı kadın olma lüksü tanıyor.

charlotte-olympia

İddiasını katlayan kırmızı, bu sezon her zamankinden daha etkili.

gucci

Çin zodyağının onuncu simgesi olan horoz figürü, arkadaş canlısı tutum ve etkileyicilik özelliklerini de beraberinde getiriyor.

kate-spade

Yükselen figür

Markaların sanata atıf yaptıkları koleksiyonları içinde yer alan horoz figürleri birçok tasarımcıyı etkisi altına almış durumda.

necklace

Horoz figürüyle dikkat çeken markaların başında Vacheron Constantin, Piaget ve Ulysse Nardin gibi  ünlü markalar  var.

vacheron-constantin_

Çin takvimi onlar için önemli…

Marchesa’nın horoz yılına özel koleksiyona eklediği elbise geçtiğimiz günlerde Katie Holmes’un üzerindeydi.

Çin takvimini önemseyen isimlerden Sandra Bullock, Grammy gecesi kırmızı tonları tercih etmişti.

sandra-bullock-wore-glamorous-red-gown-premiere-gravity

Kendall Jenner ise geçen yıl maymun yılına özel kıyafetlerle kamera karşısına çıkarken bu yıl sokak stiline bile horoz yılı nedeniyle kırmızıları taşıdı.

kendall-jenner

Sevgililer Günü’nde New York’ta görülen Selena Gomez fotoğrafları çekilirken “Bu yıl beni daha çok kırmızı görmeye hazır olun” diyerek horoz yılı’na gönderme yapmıştı.

selena-gomez-valentine-day
Başa dön tuşu