Magazin

Çeyrek asırdır Süperstar sözünü tutmadı! Okul sözü “palavra” şarkısına döndü

İstanbul Ticaret Odası’nca Harran Ovası’nda düzenlenen 75. Yıl Cumhuriyet Şöleni kapsamında yıllar önce konser veren Ajda Pekkan, ilçeye okul yaptıracağım sözünü tutmadı. OnurAkayMedya’dan Mustafa Barış Durak’ın edindiği bilgiye göre, geçen 24 yıl içerisinde kendisine okul yapması için tahsis edilen yere bir çivi bile çakılmadı. Şanlıurfa’lılar estetik yapacağına 24 dört sene önce verdiği sözü yerine getirsin dediler. Süperstar olarak bilinen Ajda Pekkan okul sözü verdiğin de 52 yaşındaydı şuan sanatçı 76 yaşında.

O yıllarda sanat yaşamında ilk kez Güneydoğu’da konser verdiğini söyleyen Pekkan, “Kalbimi Urfa’da bıraktım. Harran’da geçirdiğim her dakika gözlerimin önünden hiç silinmeyecek. Orada olmayanlara duygularımı ifade etmek çok zor.” demişti.

Yöresel kıyafeti giyerek konser veren Süperstar, sözlerine şöyle devam etmişti;

“Doğrusunu söylemek gerekirse Harran’da konser verme teklifi geldiğinde önce duraksadım. Ama sonra gittim. Urfalıyım Ezelden’i söylerken gözlerim doldu. Büyük küçük tüm Urfalıların sıcaklığı beni çok etkiledi. Gittiğim her yerde olağanüstü ilgiyle, sevgiyle karşılandım. Şunu özellikle belirtmeliyim ki, ilk fırsatta yeniden Harran’a gideceğim. Bütün sanatçı dostlarıma da oraya gitmelerini önereceğim. Zaten bir okul sözü verdim. Onun ön çalışmaları için Urfa’ya gideceğim. O zaman bu güzel, sıcak yöreyi daha uzun dolaşacağım. Doğrusu insan böyle yerlerde kendini çok farklı hissediyor. Pazar gecesi eve döndüğümde daha bir huzurlu uyudum.”

Aradan tam 24 sene geçmesine rağmen ünlü şarkıcı verdiği okul sözünü bir türlü yerine getirmedi. O yıllarda kendisine tahsis edilen araziye bir çivi bile çakılmaz iken, birçok ünlü ise kendi adlarına yaptırdıkları okullar ile eğitime katkı sundular.

Başa dön tuşu