Magazin

FERHAT ŞİRİN SON ANDA MERCEDES BENZ FASHİON WEEK ‘E ÇIKMAKTAN VAZGEÇTİ

‘’Podyuma sadece fashion week moda haftası dışında podyuma çıkmıyorum. Nedeni benim stratejim bir model sadece podyumu  olan defileler de modellik yapabilir gerisi tanıtım amaçlı organizasyonlar  buda bana uygun değil.

Bu yılki Mercedes Benz fashion week de  neden olmadığımı  soranlara maalesef  bütçe konusunda  anlayamadığım bir sistem var

Tasarımlar defile maliyetleri gibi her şeye bir sürü bütçe ayırıyorlar  ama modellere bütçe yok .

Kendini göstermek isteyen modeller sözüm yok ama ben podyuma çıktığımda ciddi bir reklam oluyor uluslararası moda dergilerine kadar çıkıyorum. Buda ciddi bir piar demek ama bazı moda tasarımcıları  modellere bütçe vermek yerine benim defilemde çıkıyorsun sanki bir lütuf gibi o yüzden bütçesiz dediklerinde şaşırıyor ve anlam veremiyorum.

Bundan sonraki çıkacağım tüm defileler de on milyar almadan tasarımcı kim olursa olsun podyuma çıkmayacağını herkes kendini Dolce Gabbana. Chanel. Versalce  zannediyor .

Çok komik ki onlar bile belirli modellere ciddi ücretler ödeyerek podyuma çıkarabiliyorlar.

Ki Türkiye’deki tek androjen modelim bunun değeri bilmek için vizyon sahibi olmak gerekiyor . Lafta herkes  Albert Einstein  ama iki kere iki kaç desen haberleri yok anlatacağımız  egolar tavan onlar tavanda yaşamaya devam etsin ben gerçek moda tasarımcılarının  defileleri   olmadan podyumda olmayacağım  önce değer bilinmeli başarıyı da tüm ekip olarak hep birlikte paylaşmasını bilmeliyiz.’’

Başa dön tuşu