Magazin

Özge Bitmez kimdir

Özge Bitmez kimdir

1988 İzmir doğumlu Özge Bitmez, reklamcılık üzerine eğitim aldığı İstanbul Kültür Üniversitesi’nden 2014 yılında mezun oldu. Mezun olduktan sonra medya sektöründe çalışmaya başlayan Özge, bir yandan da moda konusundaki yaratıcı fikirlerini Instagram üzerinden takipçileri ile paylaşmaya başladı. Amatör olarak yaptığı tasarımların gördüğü büyük ilgi ve aldığı olumlu tepkiler üzerine moda alanında profesyonelleşmeye karar vererek 2017 yılında kendi tasarımlarını satışa sunduğu internet sitesini (www.ozgebitmez.com) kurdu. O zamandan beri sitesinde sergilediği özel tasarımları gerek Türkiye’de gerekse başta Avrupa olmak üzere dünyanın çeşitli yerlerinde büyük ilgi görmeyi sürdürüyor.

Özge’ye göre moda belirli kalıplara ve klişelere hapsedilmemesi gereken, hayatın içinden gelen ve güzel sanatlar ile müzik gibi duygusal, kişisel ve toplumsal kaynaklardan beslenen bir ifade biçimi. Bu nedenle Özge moda ve stil danışmanlığı yaptığı müşterilerine tek tip ve sıradan hizmetler sunmak yerine onların kişisel özellikleri ile uyum gösteren ve onları diğer insanlardan farklı kılan özelliklerini ön plana çıkaran özgün stillerini ortaya çıkarmayı amaçlıyor. Kişiye özel moda ve stil danışmanlığı konusunda Türkiye’nin öncü isimlerinden birisi olarak kendisini gösteriyor.

Özge’nin çalışmaları Türkiye ile sınırlı değil tabii. Uluslararası moda çevrelerini yakından takip eden ve en son trendleri gözlemlemek için önemli moda aktivitelerini kaçırmamaya özen gösteren Özge’nin bir sonraki durağı ise Paris olacak. 24 Şubat – 4 Mart arası büyük bir markanın davetlisi olarak Paris Moda Haftasına katılacak olan Özge Bitmez, burada bir yandan dünyaca ünlü modacıların son kreasyonlarını ilgiyle takip ederken bir yandan da hizmet verdiği ünlü isimlerin bireysel stillerini ön plana çıkaran yeni konseptler konusunda araştırmalarını sürdürecek.

Başa dön tuşu