1960 yılından bu yana modanın "Terzisi" olarak tanınan başarılı modacı Yıldırım Mayruk ve "Terzi Yamağı" Barbaros Şansal, sanat hayatlarına son verme kararı aldılar. Başarılı iş insanı Sait Emir de düzenlemiş olduğu dev organizasyon ile Yıldırım Mayruk'un Apocalypse isimli jübilesini gerçekleştirdi.

Sait Emir’den Yıldırım Mayruk’a “Apocalypse” jesti

HAYAT BİTMEDEN SANAT BİTMEZ
Gecenin sponsoru ünlü iş adamı Sait Emir, açılış konuşmasında “Arkadaşlarla kendi aramızda konuşurken bu geceye Apocalypse adını verdik. Apocalypse eski Mısır’da yeniden doğuş demek. Bu bir son değil başlangıç. Çünkü hayat bitmeden sanat bitmez. Yıldırım bey bugün olduğu gibi her zaman cemiyetin, moda dünyasının sevilen ve saygı duyulan terzisi olarak kalacaktır. Kendisini terzi olarak tanıtan bu mütevazı sanatçı için ne yapsak az ” dedi.
200 GİYSİ, 15 MİLYONLUK DEV KOLEKSİYON

Sait Emir’in büyük çabaları ile sanat ve moda dünyasının en önemli isimleri bir araya geldi. Yıldırım Mayruk‘un defilesine yıldız yağarken, 1000’den fazla Mayruk imzalı giysi içinden titizlikle seçilen 200 giysi yıldızları süsledi. Oyuncu Mert Fırat ve Tuğçe Sarıkaya’nın sunuculuk yaptığı 15 milyon TL’lik tasarımların olduğu defilede kareografiyi Asil Çağıl üstlendi.Yıldırım Mayruk Jübile Koleksiyonu’nda kullanılan kumaş, malzeme ve aksesuarlar dünyanın en seçkin markaları tarafından Yıldırım Mayruk için üretilirken, 15 milyon TL değerindeki defilede 1500 saat el işçiliği sergilendi.

https://www.youtube.com/watch?v=Z5aM1qv7oz8