Ünlü sanatçı Sibel Can, Osmangazi Belediyesi tarafından Bursa Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda düzenlenen ‘Zeki Müren’in Ölümünün 25. Yıldönümü Anma Gecesi’nde sahne aldı. Zeki Müren’in doğduğu yer olan Osmangazi’de bu yıl 16. Sı düzenlenen ‘Alkışlarla Yaşıyorum’ gecesinde Sibel Can, tüm gece boyunca Zeki Müren’in sesinden sevilen şarkıları okuyarak müzikseverleri mest etti.

SİBEL CAN, ZEKİ MÜREN İLE ‘RÜYALARDA BULUŞTU’

Konserine ‘Kahır Mektubu’ ile başlayarak ‘Bir Demet Yasemen’, ‘Gözlerinin içine Başka Hayal Girmesin’, ‘İnleyen Nağmeler’ başta olmak üzere birbirinden güzel şarkıları muhteşem yorumu ile okuyan Sibel Can, ‘Rüyalarda Buluşuruz’ şarkısını okuduktan sonra da Zeki Müren ile olan anısını paylaştı.

‘Bu şarkıları hep onun sesinden dinleyerek büyüdük. Türk Sanat Müziği denince alternatifi olmayan bir isim Zeki Müren benim için. Yıllar önce ‘Rüyalarda Buluşuruz’ adlı bir kaset yapmıştım. Bir gün ev telefonu çaldı. Bana şaka yapılıyor sandım. Rahmetli babamı çağırdım ve telefondaki sesin Zeki Müren olduğuna emin oldum. Bana ‘Bu şarkıyı muhteşem yorumlamışsınız’ diyerek iltifatlar etti. Hayatım boyunca unutmayacağım bu konuşmada elim ayağım titremişti. Bu geceki tüm alkışlar Zeki Müren için. Bu alkışlar hiç durmayacak biliyorum. Bu gece benim için unutulmaz’ dedi.

Osmangazi Kültürpark Açık hava Tiyatrosunu hınca hınç dolduran müzikseverler, Açıkhava’nın dışındaki alanı da doldurarak, Sibel Can’a büyük bir ilgi gösterdiler. Beş binin üzerindeki müziksever gece boyunca her şarkıda Sibel Can’a eşlik ederek dev bir koro oluşturdular.  Sibel Can, yoğun istek üzerine kendi şarkılarından da okuyarak, tüm misafirler için geceyi unutulmaz kıldı. haber:murat tamay