Magazin

YAĞMUR YILAN¨MA AKADEMİDE BİLGİYİ PAYLAŞTIKÇA BENİMSİYORUM¨

YAĞMUR YILAN, uzun zamandır hayalini kurduğu oyunculuk Akademisini açtı. Yıllardır sahnenin her aşamasında yer alan oyuncu yeni dönem de öğrencilerine eğitim vermeye hazırlanıyor.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  1-) MERHABALAR ÖNCELİKLE NASILSINIZ, KENDİNİZDEN BİRAZ BAHSEDER MİSİNİZ?

Merhaba teşekkür ederim. Ben Yağmur Yılan,26 Şubat 1983 doğumluyum. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi, Sahne Sanatları Oyunculuk bölümü mezunuyum. 10 senedir Sahnenin mutfağından gişesine kadar her alanda aktif olarak görev yaptım. Zaman için de bir çok kurumdan eğitim aldım. 5 senedir Profesyonel olarak aldığım eğitimi öğrencilerime aktarmaya çalışıyorum. Şuan da da Sevgili Fethi Demirkol ile beraber ¨MA AKADEMݨYİ kurduk.

2-) MA AKADEMİ NEREDEN GELİYOR? BİRAZ SİZDEN DİNLEYELİM.

MA AKADEMİ aslında Konservatuvar yıllarına dayanan bir süreç. MA kelime anlamı olarak yaratmak,üretmek,bereket demek. Sanatın temel özelliklerinden biri yaratmak bu yüzden MA benim için sanat demek.

3-) KONSERVATUVAR OKUMADAN DA OYUNCU OLUNABİLİR Mİ?

Konservatuvar okumadan oyuncu olunabilir. Ama temel bir eğitim alırsak bir şeyleri anlamamız daha kolay hale gelecektir. Bir oyuncu için en temel şeylerden biri yarattığı karakteri anlamaktır. Eğitimden de daha önemli bir şey vardır ki o da EMEK.

4-) PEKİ EN ŞEFFAF HALİYLE BEN OYUNCU OLMAK İSTİYORUM, NEREDEN BAŞLAMALIYIM?

O zaman şeffaf haliyle sana soruyorum emek vermeye hazır mısın? Çalışmaya, düşmeye, tekrar kalkmaya, ağlamaya ,umuda hazır mısın? Oyuncu olmak istediğine gerçekten emin misin? İlk aşamada bu soruların cevabını verebiliyorsan hadi başlayalım..

 

 

5-) OYUNCULUK YETENEK İLE Mİ OLUR YOKSA EĞİTİMLE Mİ?

Bence her oyuncu adayının özünde minik de olsa bir yetenek parçası olmalı. Daha sonra ne kadar eğitim alırsak ne kadar tecrübe kazanırsak o yetenek parçası da bizimle beraber o kadar büyür. O andan itibaren de ayaklarımızın üstünde daha sağlam dururuz.

6-) BU EĞİTİMLERE BAŞLAMAK İÇİN HERHANGİ BİR YAŞ SINIRI VAR MI? HABER :MİNE BAŞPINAR

Başa dön tuşu