Güncel Haber

“Yerli pamuk üretiminde devlet desteği olmalı”

Çocuk moda denilince ilk akla gelen isimlerden biri haline gelen Pamdo Kids, son dönemde  isminden bir hayli bahsettiriyor.

3 yıl önce 3 kardeş ortak  kurulan firma sadece Türkiye’de değil dünyanın pek çok yerinde hem imalatta hem satışta büyük firmalara kafa tutmaya başladı.

“Yerli pamuk üretiminde devlet desteği olmalı”

‘’Döviz yükselişinin de tekstil sektörünü olumsuz etkilediğini ifade eden kardeşler Ülkemiz tekstilcileri her ne kadar Avrupa’ya ihracatta artan ülkemize, döviz girdisi sağlıyormuş gibi görünse de aslında pek öyle değil. Çünkü tekstilde hammadde olarak henüz kendi kendine yeten bir ülke değiliz. Çünkü ihracatımızdaki döviz kazancımızı, maliyetlere harcamaktayız.2,5 liraya aldığımız ipliği bugün 4 liranın üzerinde aldığımızı söylesek diğer maliyet yükselişlerini düşünmek lazım. Tekstildeki kendi kendimize yeterli hammadde üretimini temin edebilmeliyiz. Yerli pamuk üreticileri desteklenmeli ki dışa bağımlı hale gelmeyelim. Bunu uzun vadede başarabilirsek işte o zaman tekstilde tam anlamıyla ülkemize döviz girdisi sağlayan bir sektör haline geliriz. Şimdi bir taraftan satarken diğer taraftan almak zorundayız” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu