EkonomiGüncel HaberKültür SanatMagazinMüziksağlıkSpor

“1 Numaralı Markalar” ödülleri sahiplerini buldu

14.. AYD Alışveriş Ekonomisi Zirvesi sonrasında düzenlenen ve Melda Yücel’in sunumuyla gerçekleşen törende 1 Numaralı Markalar” ödülleri sahiplerini buldu.

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) tarafından bu yıl 14. sü düzenlenen “AYD Alışveriş Ekonomisi Zirvesi” 20 Kasım Pazartesi günü ALKAŞ iş birliğiyle İstanbul Swissotel’de gerçekleştirildi. Zirvede, aynı zamanda “1 Numaralı Markalar” ödülleri de sahiplerini buldu. AVM’lerde “En Beğenilen ve Tercih Edilen Perakende Markaları”, AYD – AKADEMETRE Research işbirliğiyle Esomar ve Güvenilir Araştırma Belgesi standartlarına uygun biçimde gerçekleştirilen araştırma ile belirleniyor. Araştırma, AVM yoğunluğu olan 25 farklı ilde yaklaşık 2.400 AVM müşterisi ile hanelerde yüz yüze görüşme metoduyla gerçekleştiriliyor. Çalışma sonucunda 20 kategoride birinci olmaya hak kazanan markalara ödül veriliyor.

 

Ödül töreninin açılış konuşmasını yapan AYD Başkanı Nuri Şapkacı, “Günümüzde markalar, sadece ürün ve hizmet satmakla kalmıyor, aynı zamanda tüketici deneyimini şekillendiriyor ve sektörümüzü ileriye taşıyorlar. Bu ödüller de yalnızca başarıyı değil, aynı zamanda sürekli yenilenmeyi simgeliyor. Perakende sektörü, her geçen gün dönüşüyor ve gelişiyor. Bu değişim, AVM yatırımcıları ve markalar arasındaki iş birliği ve dayanışma açısından büyük önem taşıyor. Birlikte hareket etmek, tüketicilerin beklentilerine cevap vermek ve en önemlisi birbirimizden öğrenmek ve paylaşmak, hepimizi daha güçlü kılıyor. Güzel bir rekabetin yaşandığı “AVM’lerde En Beğenilen ve Tercih Edilen Markalar” araştırmasında, halkımızın tercih ve beğenisini kazanarak ödüle değer görülen perakende markalarımızı tebrik ediyorum. Ayrıca araştırmamızın ve ödül törenimizin gerçekleşmesindeki katkıları nedeniyle Akademetre Research Company’e teşekkür ediyorum.” dedi.

 

“1 Numaralı Markalar”

Aksesuar: Zen Pırlanta

 

Günlük Spor Giyim: Mavi

 

Bebek Ürünleri/Oyuncak: Ebebek

 

Spor Malzemeleri: Decathlon

 

Teknoloji Perakendeciliği: MediaMarkt

 

Self Servis Restoran: Burger King

 

Ayakkabı/Çanta: Instreet

 

Kişisel Bakım/Kozmetik: Watsons

 

Ev Tekstili/Dekorasyon: English Home

 

Çocuk Giyim: LC Waikiki

 

Kafe: Kahve Dünyası

 

Teknoloji Üreticisi: Arçelik

 

Restoran: Tavuk Dünyası

 

Kadın İç Giyim/Çorap: Penti

 

Kitap/Müzik/Hobi: D&R

 

Yapı Market: Koçtaş

 

Erkek Giyim: Kiğılı

 

Kadın Giyim: Koton

 

Anchor Mağaza: Boyner

 

En Beğenilen Marka Yüzü: Hadise – Koçak

 

Başa dön tuşu