Magazin

Alican kartal ‘Sektöre hızlı giren menajer misyonunu ve vizyonunu konuştuk….

.

Yarışma programları, reality şovlar, reklamlar gibi birçok farklı yapım ile insanlar hiç şüphesiz ki ekranlardaki yerlerini alıyor. Ancak bu yer alış ne yazık ki oldukça kısa bir süre içinde oluyor. Yani insanlar bir zaman dilimi içinde herhangi bir proje içerisinde yer aldıktan sonra yeni bir projenin gelmesi kimi zaman yılları buluyor kimi zaman ise istenilen proje asla gelmediği için insanlar sonsuz bir bekleyişe girmiş oluyor.

Hızlı bir yaşama sahip olmamızdan ötürü aslında her şeyi de aynı hızla tüketiyoruz. Bu hıza oyunculuk, tanınma, projeler de dahil. Öyle ki pek çok kişinin aslında tek bir şansı bulunuyor. Buna bir nevi kumar da diyebiliriz. Yani küçük ya da büyük fark etmez her projeye hayatınızın projesi olarak bakmanız gerekmekte. Peki, bu projenin gelmesi adına ne yapmanız gerektiğini tam olarak biliyor musunuz? Yani oyunculuk konusunda yetenekli olduğunuzu düşünmenize rağmen istediğiniz adımı atamamanızdan ötürü ne kadar arzulu olursanız olun fark etmez asla istemiş olduğunuz tarzda sonuçlar ile karşılaşamamak en büyük kabusunuz mu? Merak etmeyin bu konuda yalnız değilsiniz.

Her geçen gün birbirinden farklı projelerin çıkmaya başlaması ile beraber aslında oyunculuk sektörü daha öncesinde hiç olmadığı kadar ciddi bir potansiyeli kullanmaya başladı. Her ne kadar ana rollerde sürekli olarak bilindik isimler kullanılıyormuş gibi görülse de yan rollerde harikalar yaratan oyuncuların bir kısmı, sonraki projede ana rolde kendine yer bulabiliyor.

Tabi ki bu aşamada öncelikli olarak oyunculuk adına sizi sizden çok daha iyi düşünecek bir menajer ile iletişime geçmeniz gerekmekte. Aksi durumda ne kadar yetenekli olduğunuz fark etmez, sizin isteklerinizi düşünmeyen yalnızca alacağı paraya bakan insanlara kariyerinizi emanet etme hatasına düşerseniz asla istediğiniz yerlere gelemezsiniz.

Normalde menajer kavramı söz konusu olduğu zaman aklınıza gelebilecek olan başlıkları biliyor ve bunları tamamen değiştirmek adına sizlere yardımcı olmayı hedefliyorum. Ali Can Kartal olarak sizlerin hayallerini süsleyen oyunculuğun kapısını daha öncesinde hiç olmadığı kadar aralıyorum. Bilindik menajerlerden farklı olarak ben aslında genç yatırımcı sermayesi olarak kendimi adlandırmayı tercih etmekteyim.

Çünkü sahip olduğum deneyimi ve oyunculuk dünyası ile alakalı çevreyi kullanmak adına oldukça seçiciyim. Özellikle de dizi sektörü ile alakalı oyuncu adaylarını seçerken tek amacım bu kişilerin adlarını çok daha iyi yerlere çıkartmak. Yani tek bir bölümlük oyuncu olmanız adına adım atmak yerine sizde göreceğim ışığı daha öncesinde olmadığı kadar etkili şekilde kullanmak benim tek görevim.

Şimdilerde dizi sektörünün ne kadar zor olduğu hepimizin bildiği bir gerçek. Sizlerin bu zor sektör içerisinde kalıcı olarak yer alması adına atılacak olan adımları bilmemeniz ise eksi anlamda adınızdan söz etmenize neden olabilecek. Halbuki ben tam da bu noktada devreye giriyorum. Sizin eğer varsa eksikliklerinizi belirliyor ve birlikte bunların nasıl giderilebileceğimiz ile alakalı planlama yapmaya başlıyoruz.

Bu planlama dahilinde eğer ki benim deneyimime güvenir ve atmanız gereken adımlar konusunda kendinize karşı bir güvensizlik hissetmezseniz, hiç zaman yitirmeden tahmin edemeyeceğiniz kadar ciddi başarılara adım atmış olursunuz. Aksi halde zaten ben sizin oyunculuk anlamında yeterli güce sahip olmadığınızı gördüğüm takdirde başka kişilerin şanslarını yok etmemek adına bu konudaki görüşlerimi size iletmiş olacağım.

Benimle ne zaman karşılaşacağınız ise aslında şansınıza bağlı. Çünkü kimi zaman alışveriş merkezinde asansör beklerken ya da vitrinleri incelerken sizinle konuşmak adına adım yaparken bazen de konservatuarınıza gelerek burada sizi inceliyorum. Eğer ki star ışığı denilen ışığı sizde görmüşsem hiç zaman yitirmeden sizinle iletişime geçiyorum. Bu aşamada sizin yapacağınız tek şey ise benimle konuşurken hiçbir şekilde kendinizi kasmadan aklınızdaki her türlü soruyu bana sormanız.

Çünkü ben de aynı şeyi size yapacağım yani oyunculuk ile alakalı ne tarz çalışmalar yapacağımızı size anlatacak, sizin isteklerinizin neler olduğunu daha sizin sormanıza fırsat olmadan belirteceğim. Sonrasında ne tarz bir seçim yapmak istediğiniz ise tamamen size kalmış olacak.

Daha öncesinde oyunculuk konusunda bildiklerinizi tamamen unutun ve Ali Can Kartal olarak size sunmuş olacağım tüm deneyimlerden yararlanmak konusunda istekli olun. Son dönemlerin gözde isimlerinden bir tanesi olan Berna Keklikler başta olmak üzere Ahmet Dursun ve Fulya Akın gibi isimlerin şimdilerde kendilerinden ne kadar başarılı bir şekilde söz ettirdiklerine bakarak aslında size ne şekilde yardımcı olacağımı da görebileceksiniz. Benimle oyunculuk kariyerinizi başlatmanız sonrasında artık diğer oyuncu adaylarından onlarca adım önde olacağınızı hayretler içerisinde görürken, kariyerinizi en iyi şekilde planlamayı da başaracaksınız.

Başa dön tuşu