Güncel HaberMagazin

50 Milyon Dolarlık ‘Fatih Terim’ Vurgununda İlginç Detay

50 Milyon Dolarlık ‘Fatih Terim’ Vurgununda İlginç Detay

Bankacı Seçil Erzan’a 2,2 milyon dolarını kaptıran iş insanı ve ailesi ilginç bir oyunun kurbanı oldu. Erzan, paralarını isteyen aileyi “Sizi üst yönetimle görüştüreceğim” dedi. Erzan, 3 kişi ile yaptığı konuşmayı aileye dinletti. Bu kişilerin hiçbirinin banka ile ilgisinin olmadığı ortaya çıktı. Üstelik 3 kişiden biri olan Ali Yörük’ün 2,2 milyon doları teslim alan galerici olduğu belirlendi.

Evine gitti ‘yatırıma’ ikna etti

22.jpg20 yıldır bankacı olarak çalışan Seçil Erzan 11 Nisan’da tutuklandı.

Yarım asrı deviren bir otomotiv yan sanayi firmasının sahibi Bülent Ç. geçen şubat ayında, Denizbank şube müdürü Seçil Erzan’ın (46), yüksek kazanç tablosu eşliğinde anlattığı ‘fona’ 2 milyon 118 bin dolar yatırmaya ikna edildi. Erzan bu görüşmede, söz konusu paranın hesaba havale edilemeyeceğini, elden alınacak paranın doğrudan bankanın genel müdürlük binasına götürülerek orada saklanacağını söyledi. Erzan’ın, Ç.’nin ailesinin Sarıyer’deki evine giderek yaptığı ‘ikna görüşmesi’ sonrası Ç.’nin eşi ve oğlu hesaplarındaki dolar mevduatını çekerek bir çantaya koydu.

Erzan, bu kişilere “Bankanın çalıştığı para taşıma firması gelecek” diyerek bu kişilerin olası bir tereddüt yaşamalarının önüne geçti. Belirlenen gün ve saate Ç.’nin eşi ve oğlu ilgili bankanın Florya şubesinin yanındaki restoranın önünde beklemeye başladı. Kısa süre sonra bu kişilerin yanına araç geldi ve dolar dolu çanta araçla gelen kişilerden birine teslim edildi.

25 günde 570 bin dolarlık kazanç

2.2 milyon doları aldı bu kağıdı verdi

Erzan, Ç. ailesi ile paylaştığı kazanç tablosunda “13 Şubat 2023 itibari ile verdiğiniz 2 milyon 195 bin dolar, 10 Mart 2023 günü 2 milyon 765 bin 700 dolar olacak” dedi. Bu bilgi notu, el yazısı ile bir kâğıt parçasına da yazıldı. Erzan kâğıdın altına da kaşesini basıp imzalamayı ihmal etmedi. Bir aydan kısa bir sürede, ana paralarının üstüne 570 bin dolar daha koymayı bekleyen Ç. Ailesi, vadenin dolacağı tarihi beklemeye koyuldu. Erzan, Bülent Ç.’ye bir kod vererek, yatırıma ilişkin süreci bu kod üzerinden takip edebileceklerini belirtti.

Başa dön tuşu