EkonomiGüncel HaberMagazinsağlıkSpor

6 yaşından beri sahnede…. Servetimi kendim harcayacağım, çocuklarıma bırakmam.. Fazla para onlara zarar verir

6 yaşından beri sahnede.... Servetimi kendim harcayacağım, çocuklarıma bırakmam.. Fazla para onlara zarar verir

Geçen ayın son günlerinde gösteri dünyasında çok konuşulan bir konu vardı hatırlarsanız… Müzik dünyasının efsanelerinden Rolling Stones grubunun solisti Mick Jagger, yarım milyon dolarlık servetini çocuklarına miras bırakmayı düşünmediğini söylemişti. Efsane müzisyen, farklı ilişkilerinden dünyaya gelen ve bazıları da orta yaşta olan çocuklarının iyi yaşamak için o paraya ihtiyaçları olmadığını sözlerine eklemişti.

Görünüşe göre bir başka tanınmış isim de Mick Jagger’ın izinden gitmek konusunda kararlı. Çünkü o da çocukluk yıllarından bu yana çalışarak edindiği servetini çocuklarına bırakmasının onlara zarar vereceğini ileri sürdü. Bakalım kim bu ünlü…

 

6 yaşından beri sahnede.... Servetimi kendim harcayacağım, çocuklarıma bırakmam.. Fazla para onlara zarar verir

 

64 YAŞINDA… ALTI YAŞINDAN BU YANA ÇALIŞIYOR
Bu ünlü, müzik ve TV dünyasının tanımmış simalarından Marie Osmond… 64 yaşındaki Osmond, kolay para kazanmanın çocuklarına zarar vereceğini ileri sürüp bu yüzden miras bırakmayacağını söyledi.

New York Post’a bir röportaj veren Marie Osmond “Bir çocuğa bu kadar çok para bırakacağınızı söylediğinizde bu onların ilhamını bozar” diyerek sözlerini sürdürdü.

Marie Osmond, büyük bir miras bırakmanın zararlarını da şöyle özetledi: “Çok çalışmanın, işler yolunda gitmediğinde kendilerini toparlayıp yeniden ayağa kalkmanın zevkini öğrenemezler.”

Marie Osmond, böylesine büyük bir paranın hayatlarını kolaylaştırıyor gibi göründüğünü ama aslında bunun çocukları, kendi kimliklerini bulma deneyiminden mahrum bırakmak anlamına geldiğini sözlerine ekledi.

Osmond “Çocuklarınız, özgüvenlerini sizin satın alamayacağınızı öğrenemezler. Oysa bunu kendilerinin öğrenmesi gerekiyor” dedi.

Başa dön tuşu