Uncategorized

Aref Ghafouri’nin Sırrı Ortaya Çıktı!

Aref Ghafouri'nin Sırrı Ortaya Çıktı!

Acun Ilıcalı’nın “Yetenek Sizsiniz” programına katılan ve orada yaptığı şovlarla Türkiye’yi kendisine hayran bırakan Aref Ghafouri’nin gösterisinin sırrı ortaya çıktı.

ACUN’A KENDİNİ NEREDE HAYAL ETTİĞİNİ SORDU

2011 yılında Yetenek Sizsiniz ile tanınan illüzyonist Aref Ghafouri’nin o döneme damga vuran gösterilerinden birinin sırrı çözüldü. Aref gösterisinde, Acun Ilıcalı’dan gözlerini kapatıp kendini bir tatil beldesinde hayal etmesini rica etmiş ve sonrasında Acun’a kendini nerede hayal ettiğini sormuştu.

UÇUŞ SAATİNİ SÖYLEMESİ İSTENMİŞTİ

Acun da BARBADOS yanıtını vermişti. Ardından Hülya Avşar’a gözlerini kapatıp kendini bir uçakta hayal etmesini istedi. Uçaktaki koltuk numarasının ne olduğunu sordu; Hülya Avşar 11 E yanıtını verdi. Ali Taran’dan ise elinde uçak bileti olduğunu hayal edip, biletteki uçuş saatini söylemesini istedi.

ALİ TARAN’I MAT ETMİŞTİ

Ali Taran 14.42 dedi. Ardından bir izleyiciye bir gazete verdi. Gazetenin bir sayfasını seçip parçalamasını istedi. Gazete küçük parçalara ayrılınca bir parça seçtirdi. O parçadan da bir kelime tutmasını istedi. Ardından gösterinin başından itibaren tavanda asılı olan kilitli kutuyu indirdi. Kutudan bir rulo kağıt çıkardı. Kağıdı açtıkça stüdyodan şaşkınlık nidaları yükseldi. Kağıtta BARBADOS… 11 E…… 14.52…. yazıyordu. Ali Taran benimkini yanlış bildi dedi, o anda kağıdın devamını açtı. Şöyle yazıyordu: UÇAĞINIZ 10 DAKİKA RÖTARLI KALKTI…. Yani 14.42’yi de bilmişti.

İŞİN SIRRI CİHAZDA

Aref’in yaptığı bu gösterinin ardında, ünlü sihirbaz Dick Zimmerman’a da ödül kazandıran bir aletin olduğu söyleniyor. İsmi Master Prediction. Bu cihaz sayesinde sihirbazlar, oyunculuk yeteneklerini de ekleyerek müthiş gösterilere imza atıyor. Cihaz aslında birçok profesyonel sihirbaz için ucuz bile sayılabilir. Fiyatı 3 bin 795 dolar olan bu cihaz sayesinde fiziksel bir temas olmaksızın istenen kelimeler kayıt edilip rulo kağıda dökülüyor.

Başa dön tuşu