ON günden beri kayıp olan iş adamı Kenan Kırmaç ile ilgili sır perdesi aralandı. Emniyetin sorguladığı zanlılardan biri, Kırmaç'ın İstanbul Arnavutköy ormanlık alanda öldürüldüğünü itiraf etti. Aynı kişi, Kırmaç'ın cansız bedeninin Çorum Kargı'ya götürüldüğünü, cesedinin parçalanarak nehre atıldığını söyledi.

Arnavutköy’de öldürüldü; cesedi Çorum’da nehire atıldı

Bayrampaşa’da tekstil işi ile uğraşan iki çocuk babası Kenan Kırmaç 9 Kasım akşamından beri kayıptı. Bir görgü tanığının polise habervermesi sonrası Kırmaç ve şoförü Özcan D. için günler süren bir arama faaliyeti yürütüldü. Ancak, olayı soruşturan polis ekipleri kısa süre sonra, Kırmaç’ın bir çete tarafından kaçırıldığını, kaçırılma olayında Kırmaç’ın şoförü D.’nin de yer aldığını belirledi.

Olay ile ilgili, 5-6 ay önce Kırmaç’ın yanında çalışmaya başlayan Özcan D., Abuzer K., oğlu Tarık K.,Ünal Ç.’yi yakaladı. Çete üyesi Recep Örnekkol ise polisler girdiği çatışmada öldürüldü.

Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı çalışan Gasp Büro Ekipleri, bir yandan Kırmaç ile ilgili arama faaliyetlerini sürdürürken, bir yandan da şüphelilerin ifadesini alamaya başladı.

Olayı itiraf eden bir şüpheli 10 gündür aranan Kırmaç ile ilgili çarpıcı bilgiler verdi.

Hurriyet.com.tr’nin konuya yakın kaynaklardan edindiği bilgiye göre, KırmaçArnavutköy ormanlarına kaçırıldıktan sonra burada öldürüldü.

Şüpheli polise verdiği ifadede, Kırmaç’ın öldürüldükten sonra Çorum Kargı’ya götürüldüğünü söyledi. Şüpheli, Kırmaç’ın cesedi parçalanarak nehre atıldı.

Polis ekipleri, aldıkları ifade doğrultusundan olay yerine gitti. Nehir kenarında kan izlerine rastlandı. Kırmaç’ın ailesi ise bu akşam saatlerinde Çorum’a gitmek üzere yola çıktıkları öğrenildi.

Arnavutköyde öldürüldü; cesedi Çorumda nehire atıldı