Magazin

Asil Çağıl,Modanın Robin Hood’u

Modanın Robin Hood'u Asil Çağıl...
2000 yılında Yeni Asır Gazetesi’nin açtığı güzellik yarışmasında Türkiye Erkek Güzeli ve ardından İngiltere’de yapılan model yarışmasında Dünya Birincisi seçilen Asil Çağıl, yardım dernekleri ve vakıf organizasyonlarının aranılan ismi haline geldi…

Cemiyet, iş ve sanat hayatından isimlerin katıldığı organizasyonlar, ünlü marka defileleri ve galalara imza atan Asil Çağıl’ın kadrosunda podyumun ünlü isimleri de yer alıyor. Tuğçe Sarıkaya, Günay Musayeva, Sema Şimşek, Sanem Balcı, Zeliha Çal, Yağmur Ayaz gibi modellerin yer aldığı organizasyonlar arasında Türk Kalp Vakfı, Türk Böbrek Vakfı, Türkiye Alzheimer Vakfı, Lions kulüpleri, Başarım Sensin Derneği, Erdoder, Zerev, Eleleyiz, Dünyev, Rotary kulüpleri de var. Çağıl ayrıca Aydın Üniversitesi, Kültür Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Nişantaşı Üniversitesi, Şişli Meslek Yüksek Okulu, Sabancı Olgunlaşma Enstitüsü, Beyoğlu Olgunlaşma Enstitüsü’ndeki öğrencilerin çalışmalarının sergilendiği defilelere de destek veren çalışmalarda bulundu.

Yurt içi ve yurt dışında koreografisini yaptığı defilelerle gündeme gelen Asil Çağıl, “Yıllarca modellik yapmış ve podyumdan gelen bir kişi olarak şimdi işin koreografi tarafında olmak hem eğlenceli hem de deneyimlerimi aktarmaktan dolayı beni mutlu ediyor. Aynı zamanda açılış, davet, gala gibi projelerde organizasyonu üstlenen bir firma olarak da yaptığımız işlerden gelen olumlu geri dönüşlerden başarılı işler yaptığımızı da görebiliyoruz. Özellikle sosyal sorumluluk projelerinde çalışmaktan manevi anlamda büyük keyif alıyorum. Pek çok vakıf ve dernekle bu anlamdaki çalışmalarımız devam ediyor. Hem koreografi hem de organizasyon anlamında bir çok projeyi şimdiden hayata geçirmeye başladık bile. Ekip arkadaşlarımız ve kadromuzda yer alan güçlü isimlerle yolumuza devam ediyoruz. Yeni sezonda yine farklı projeler, etkinlikler ve sosyal sorumluluk projeleriyle gündemde olacağız” diye konuştu.

Başa dön tuşu