Magazin

Aslı Sümen,Müzik duyunca yerimde duramam

Aslı Sümen, katıldığı güzellik yarışmasında Itır Esen’in ardından ikinci seçilmişti. Fakat sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlardan dolayı Esen’in tacı elinden alınınca Türkiye Güzeli oldu. Yarışma öncesi kendisine “Boyun kısa, yaşın büyük. Kraliçe olamazasın” deseler de denemekten vazgeçmeyen ve sonunda hayaline kavuşan güzelle bir araya geldik…

Karışık bir durum

– İkinci bitirdiğin bir yarışmada bir anda Türkiye Güzeli unvanı aldığında neler yaşadın? 
Karmaşık bir durumdu tabii…

– Yaşanan gelişmelerden sonra üzerinde baskı hissediyor musun?
Hayır. Bu gelişmeyle birlikte sadece ülkemi temsil edeceğim yarışma değişti.

8-du6a3837

– Yarışmaya katılmaya nasıl karar verdin?
Sahnede olmayı sevdiğimi keşfettiğimden beri bu konuda kariyer sahibi olmak için çalışıyorum. Miss Turkey yarışması da de bunun en büyük adımı. Geçen sene de katılmak istedim ama olmadı. Bana “Boyun kısa, yaşın büyük. Kraliçe olamazsın” diyen oldu ama denemekten zarar çıkmaz diye düşündüm.

Büyük bir onur

– Yurtdışında ülkemizi temsil edecek olmak üzerinde baskı yaratıyor mu?
Bu gerçekten çok büyük bir onur. Bana böyle bir fırsat sunulduğu için çok mutluyum. Bu ayın sonunda gidiyorum ve kasımda yarışmaya katılacağım.

– Yarışma sonrasında özellikle dereceye giren güzellerin vücutlarıyla ilgili acımasızca yorumlar yapıldı. Bu durum seni nasıl etkiledi?
Kendimle barışık olduğum için beni pek etkilemiyor bu yorumlar. Ayrıca Miss Turkey sadece güzel vücut anlamına gelmiyor. Duruşuyla, kalitesiyle ülkemizi en iyi şekilde temsil edebilecek insanları arıyorlar.

img_2614

– Senin bir uzmanlık alanında da dans. Dans etmeye devam edecek misin?
Dans her zaman bir şekilde benim hayatımın içinde olacak çünkü bu, insanın kolay kolay kopamayacağı bir tutku. Ben müzik duyduğunda yerinde duramayan insanlardanım. Bugüne kadar öğrendiğim her şey, her yeteneğim ileride bana artı olarak geri dönecek.

Başa dön tuşu