Ayşegül Aytaş kimdir ? 15 Eylül 1998 yılında Mersin’de doğup İstanbul’da büyümüştür . 2011 yılında Türkiye’nin tek bayan spor yorumcusu ve analizcisi olarak medya hayatına başlayan güzel yorumcu aynı zamanda 4 sene öğretmenlik yapan bir eğitimcidir .

Ayşegül Aytaş Türkiye’nin tek bayan spor yorumcusu

 

Ekranlarda ki kendine has duruşu , gülüşü ve konuşması ile izleyicilerin sevgisini ve medya camiasının takdirini kazanmıştır .  Kanal A da Haydi Maça programı ile ekranseverler ile buluşmuş daha sonra başarıları ile Beşiktaş kulübünün dikkatini çekerek Beşiktaş Tv’ye transfer olmuştur . Bir çok ulusal ve yerel kanallarda konuk olarak futbol analizi ve yorumları ile insanlara yön vermiş ve analizde ki başarısı ile 4  sene ard arda Yılın en iyi spor yorumcusu ve analizcisi ödülüne layık görülmüştür .

Ayşegül Aytaş aynı zamanda futbol camiasında 11 sene gerek analizleri ile hocalara destek olmuş , gerekse güçlü Başkan ve oyuncu bağlantıları ile bazı Menejerler ile ortak çalışma yapmıştır .  Bu konuda İsrail bağlantıları ve Suudi Arabistan bağlantıları ile zaman zaman takım haberlerinde adını duyurmuştur .

Çok genç yaşta camiada önemli bir noktaya ulaşan başarılı yorumcu Beşiktaş kanalının youtobe mecrasına taşınması üzerine Cine5 kanalına transfer olmuştur.