Magazin

“BARIŞ AKARSU MERHABA”nın Konser Sahneleri, Seyirciden Tam Not Aldı…

“İSMAİL EGE ŞAŞMAZ, ŞARKILARI MÜKEMMEL SESLENDİRMİŞ…”

FİLMİN YÖNETMENİ VE SENARİSTİ MERT DİKMEN:“AMASRA KONSERİNDE HALK GÖNÜLLÜ OYUNCULUK YAPTI…”

Bir dönem Anadolu rock müzikte fırtınalar estiren, sesi, şarkıları ve yorumuyla milyonların gönüllerinde taht kuran Barış Akarsu’nun yaşam öyküsünü anlatan “Barış Akarsu Merhaba” filmi, ikinci haftasında izleyicilerin ilgi odağı olmaya devam ediyor.

ATİLLA DORSAY “SİNEMAMIZDA GÖRÜLEGELMİŞ EN BAŞARILI KONSER SAHNELERİ…”

 Filmi izlerken duygusal anlar yaşayanlar, özellikle konser sahnelerinde Barış Akarsu’ya olan özlemlerini giderdiklerini belirten seyirciler, beğenilerini sosyal medyadan şöyle dile getirdiler: “İsmail Ege Şaşmaz, hem sesi, hem yorumu, hem de fiziğiyle Barış Akarsu’ya çok benzemiş ve Barış’ın şarkılarını mükemmel seslendirmiş. O muhteşem konser sahnelerini izlemek için filmi tekrar izleyeceğiz…”

Ünlü Sinema Eleştirmeni Atilla Dorsay da T24 internet sitesinde yazdığı köşe yazısında “Barış Akarsu Merhaba”nın konser sahnelerine beğenisini şöyle dile getirdi: “Sinemamızda görülegelmiş en başarılı konser sahneleri olduğunu söylemek gerek…”

Vizyona girdiği ilk hafta seyirci rekoru kıran ve zirveye yerleşen “Barış Akarsu Merhaba”, izleyici sayısıyla sonbahardan bu yana en iyi açılış yapan film başarısına da imza attı. Filmin büyük ses getiren ve beğeni toplayan konser sahnelerinin çekim sürecini anlatan filmin yönetmeni ve aynı zamanda senaristi Mert Dikmen şunları söyledi:

“AMASRA KONSERİNDE HALK GÖNÜLLÜ OYUNCULUK YAPTI…”

“Filmde 4 konser sahnesi vardı. Yüzlerce figüran kullanıldı. Amasra konseri öncesi şehirde anonslar yaptık. Halk da konser için gelip sahneyi doldurdu gönüllü olarak.  Barış’ın “Mavi”, “Gel Gör Beni”, “Islak Islak” şarkıları ve yarım kalan ve sonra tamamlanan “Merhaba” şarkısını seslendirdi Ege konserlerde.

Amasralılar konser sahnelerine büyük ilgi gösterdi ve bu sahnelere gönüllü oyuncu olarak katıldılar. Amasra’da halk Barış Akarsu’yu kendi evlatları gibi görüyor. Filmin her aşamasında bize destek oldular. Amasra konserinde de halkın coşkusu Ege’nin müthiş performansına eklenince güzel görüntüler ortaya çıktı. Konserde, Barış’ın “Islak Islak” şarkısını baştan sona kullandık ki izleyici de kendini onun konserinde hissetsin istedik. İsmail Ege Şaşmaz, filmdeki Barış şarkılarını o kadar güzel yorumladı ki stüdyoda oynamalar yapmadık. Gerçekten de çok iyi, güzel yorumlar alıyoruz filmimizle ilgili bu da bizleri mutlu ediyor.”

Barış Akarsu’yu İsmail Ege Şaşmaz’ın başarıyla canlandırdığı filmde, Almila Ada, Şafak Pekdemir, Hüseyin Avni Danyal, Ebru Nil Aydın, Metin Coşkun, Aslıhan Kapanşahin ve Burak Satıbol oynuyor.

Yapımcılığını Fikri Harika Production ve Aytaç Medya’nın üstlendiği, yönetmenliğini Mert Dikmen’in yaptığı  filmin senaryosunu ise Mert Dikmen ve Can Anar kaleme aldı.

TÜRKİYE’DE VE 23 ÜLKEDE GÖSTERİME GİRDİ…

18 Kasım 2022’de Türkiye’nin yanı sıra 10 Avrupa, 10 Ortadoğu ülkesi, Azerbaycan, Rusya ve Kazakistan’da gösterime giren filmin müziklerini ise Eser Taşkıran ve Mehmet Can Erdoğan yaptı.

İSMAİL EGE ŞAŞMAZ’DAN MÜKEMMEL PERFORMANS

Filmde İsmail Ege Şaşmaz, oyunculuğu kadar sesiyle ve yorumuyla da adından söz ettirdi. Barış Akarsu’nun hayatını izlerken duygusal anlar yaşayan hayranları, İsmail Ege Şaşmaz’ın seslendirdiği şarkılara zaman zaman eşlik ederek, erken yaşta kaybettiğimiz sevilen sanatçıyla özlem giderdiler.

SES YARIŞMASIYLA STARLIĞA UZANAN BİR HİKAYE

29 Haziran 1979’da dünyaya “merhaba” diyen Barış Akarsu’nun hikayesi, müzik yolculuğuna yön veren Ereğli’deki günlerinden, yaşamının dönüm noktasını oluşturan İstanbul’daki ses yarışmasına uzanıyor. Film, Barış’ın “Yalancı Yarim” dizisi için bulunduğu Bodrum’da noktalanan; tamamlanamayan hayallerine, yarım kalmışlıklarına ışık tutuyor…

Barış Akarsu Merhaba”nın büyük ilgi gören fragman linki şöyle:

https://youtu.be/UywgASzTMS4

Başa dön tuşu