Magazin

Best of Kültür 2018 Ödül Töreni ünlüleri ağırladı

Ders yılı boyunca bilim, sanat, spor ve yabancı dil gibi branşlarda başarı gösteren öğrencileri kutlamak için hayata geçirilen “Best of Kültür 2018 Ödül Töreni” dün akşam ünlü isimlerin katılımıyla gerçekleşti. Yaşları 9 ila 18 arasında değişen Kültür Koleji ve Kültür2000 Koleji’nin başarılı öğrencileri ödüllerini Türkiye’nin en tanınmış isimlerinden aldı.

Törene katılan isimlerin kendi hayatlarından kesitlerin de anlatıldığı gecede duygusal anlar yaşandı. Aralarında haberci, futbolcu ve şarkıcıların da bulunduğu ünlü isimlere sürpriz ise öğrencilerden geldi. Her biri kendi alanında önemli başarılar elde etmiş 16 isme ise belirlenen kategorilerde ödülleri öğrenciler tarafından verildi. “En İyi Kadın Oyuncu Ödülü”nü Gökçe Bahadır’a veren öğrenciler;  Yılın En İyi Yabancı Single Ödülü’nü Ziynet Sali’ye, En İyi Erkek Pop Şarkıcısı Ödülü’nü Oğuzhan Koç’a, Yılın En İyi Bilim İnsanı Ödülü’nüAyşe Ören’e, Yılın Çok Yönlü Kadını Ödülü’nü Çağla Şikel’e, En İyi Teknik Direktör Ödülü’nü Abdullah Avcı’ya, Gazetecilikte Rol Model ve Onur Ödülü’nü Güneri Civaoğluna verdi.

Oğuzhan Koç ve Ziynet Sali’nin şarkılarıyla renk kattığı törende öğrenciler tüm yılın yorgunluğunu attı. Renkli görüntülerin yaşandığı törende konuşan İstanbul Kültür Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Üyesi Lale Akıngüç: “Best of Kültür, oldukça iddialı bir isim. Her sektör için en iyinin tanımı değişebilir. Ancak bir eğitim kurumu için “en iyinin” tanımında evrensel düzeyde değişmez, dokunulmaz ve sorgulanmaz bazı ilkeler vardır. Bizim için, Kültür ailesi olarak “en iyinin” tanımında; 58 yıldır etik, insana, emeğe, haklara, özgürlüklere saygı, hukuka güven, temiz rekabet, özetle taşıdığımız ismin zenginliğini doğru temsil edebilmek değişmez ilkelerimiz arasındadır.” şeklinde konuştu.

 

Törenden detaylar:

Çağla Şikel, Yılın Çok Yönlü Kadın Ödülünü aldı. Hayatında aldığı en önemli ödülün çocukları olduğunu söyleyen Şikel, burada aldığı ödülün diğer ödüllerden daha önemli olduğunu dile getirdi. Yaz için çocuklarıyla tatil yapacağını vurgulayan Şikel, Emre Altuğ ile tatil programlarının olduğunu söyledi.

Oğuzhan Koç, En İyi Erkek Pop Sanatçısı Ödülünü aldı. Koç: “Gençlerden ödül almak çok güzel. Aldığım bütün ödüller benim için çok değerli” dedi. Yaz için pop bir şarkı hazırladığını söyleyen Koç, film için toplantıların devam ettiğini 1 ay sonra çekimlere başlayacaklarını anlattı.

Ziynet Sali, Yılın En İyi Yabancı Single’ı Ödülü’nü aldı. Çok değerli bir ödül aldığını dile getiren  Ziynet Sali, yaz geldiği için rengarenk giyindiğini söyledi.  Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada paylaştığı mini şortu hakkında konuşan Sali, aşk hayatının kötü olduğunu bu gidişle ölene kadar yalnız olacağını esprili bir dille ifade etti.

Gökçe Bahadır, En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü aldı. Yurt dışı programının olduğunu söyleyen Gökçe Bahadır, şarkı söylemenin kendisini heyecanlandırdığını ve motive ettiğini dile getirdi. Albüm için sır verip ser vermeyen Bahadır, olursa da sürpriz oldu dedi.

Başa dön tuşu