Güncel HaberMagazin

Bodrum’un 170 binlik nüfusu 2 milyona yaklaştı

9 günlük Ramazan Bayramının gelmesiyle birlikte Bodrum yerli turistlerle doldu.Bayram tatilini fırsat bilen vatandaşların cuma günü mesainin bitmesiyle birlikte ilçeye akın etmeye başladı. Kilometrelerce araç kuyrukları bayramın başlamasıyla birlikte bitti. En büyük yoğunluk başta Bodrum merkez olmak üzere, Gümbet, Bitez, Ortakent, yalıkavak ve Göltürkbükü’de yaşandı.

Yaklaşık 2 milyonu bulan tatilci sayısı Bodrum esnafının yüzünü güldürdü.

OTELLERDE YER KALMADI

Bayram tatilini Bodrum’da geçirmek isteyen vatandaşlar otellere akın etti. Otelleryüzde yüz doluluk oranını yakalaması bazı tatilcileri üzdü. Bayram tatiline girilmesiyle birlikte oteller, apart ve pansiyonlarda yer kalmadı. Bazı vatandaşların başka tatilmerkezlerine gittiği öğrenildi.

ÇİKOLATALI KONTROL

Jandarma ve Emniyet güçler Bodrum’da giren çıkan tüm araçları kontrol ederek ilçede kuş uçurtmamaya başladı. Bayramın ilk 2 günü araçlarda ve otobüslerde kontrol yapan emniyet güçleri bir yandan da çikolata kolonya ikram ederek tatilcilerin bayramlarını kutladı. İlçenin giriş ve çıkışlarında 24 saat yol kontrolü yapan ekipler bayram sonuna kadar uygulamaya devam edeceği öğrenildi.

Başa dön tuşu