Güncel Haber

Çarşamba gününden itibaren hava sıcaklığı artıyor

Meteoroloji yeni hava durumu tahmin raporunu yayımladı. Buna göre hava sıcaklıklarının çarşamba gününden itibaren artması bekleniyor. Yapılan açıklamada, “Güney ve batı kesimlerde mevsim normalleri üzerinde, doğu kesimlerde yer yer mevsim normalleri altında, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının, çarşamba gününden itibaren artarak genellikle mevsim normalleri üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.” denildi.

Meteorolojiden yeni rapor Çarşamba gününden itibaren hava sıcaklığı artıyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkenin kuzeydoğu kesimleri parçalı bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Van’ın kuzey ve doğu ilçelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

SICAKLIKLAR ARTACAK

CNN TÜRK Meteoroloji danışmanı Orhan Şen yaptığı açıklamada, “Batı bölgelerinde sıcak hava devam ediyor. Sadece Karadeniz bölgesinde yağış var pek yağış görülmüyor. Önemli bir sıcaklık durumu var. Önümüzdeki hafta sonuna doğru sıcaklıklar tekrar yükselecek. Sıcaklıklar ortalamanın 4-5 yukarısına çıkacak.” dedi.

Başa dön tuşu