Magazin

‘Daha İyi Bir Yarın’ Galası Yapıldı Gişenin cevabı bende değil, işimi yapıp izlemeye geldim

İlişkilerin maddi maddiyata döndüğü bir dünyada gerçek sevginin gücünü anlatan ‘Daha İyi Bir Yarın’ filminin galası Nişantaşı Citys’te yapıldı.

14 Haziran’da sinema seyircisiyle buluşmaya hazırlanan filmin başrol oyuncusu Hande Doğandemir, filmin nasıl bir gişe başarısı göstereceği sorusunu “Bu sorunun cevabı bende değil, ben işimi yaptım izlemeye geldim” diye yanıtladı. Çekimleri üç yıl önce pandemi döneminde yapılarak bitirilen filmin kadrosunda Hande Doğandemir ile Yağız Can Konyalı Hüseyin Avni Danyal, Nur Fettahoğlu, Sema Öztürk ve Zeynep Eronat, Aslıhan Karalar yer aldı. Yaklaşık üç yıldır filmi izlemeyi beklediklerini söyleyen Hande Doğandemir, “Uzun zamandır bu filmi izlemeyi bekliyoruz, yaklaşık üç yıldır. Çekimlerin bir kısmı stüdyolarda bir kısmı Gökçeada’da oldu. Canlandırdığım Ekin karakteri biraz sürprizli biri. Aşık bir kadın diyeyim, fazla da detay vermek istemiyorum. Film gelecekte geçtiği için bence sürprizli bir film alışılagelmişin dışında bir iş. Şahane bir ekiple çalıştık” diye konuştu.

Yiğit Can Konyalı ise filmle ilgili olarak “Hiç zorlayıcı değildi mükemmel bir ekiple çalıştık. Gökçeada çekimleri eğlenceli geçti, ekip birbirini sevdi. Biz iyi bir iş çıkardığımızı düşünüyoruz” ifadesini kullandı.

Yönetmen Emre Kavuk, sinema seyircisinde pandemiyle birlikte azalma olduğunu ancak sinemanın sinemada izlenmesi gerektiğinin altını çizerek “Pandemi sonrası tabii gişede bir azalma var ama bizim hedefimiz iyi senaryolar üretmek, iyi filmler yapmak ve seyirciyi daha fazla salonlara çekebilmek. Bunun yolu iyi projelerden geçiyor, izleyici her zaman sinemaya gitmek istiyor yeter ki iyi proje bulsun. Film sinemada, o büyük beyaz perdede, kapalı bir alanda, karanlıkta birlikte izlenen bir şey. Umarım sinema izleyicisi filmlere daha çok rağbet gösterir” dedi.

Filmin galasına annesi Nuray Karalar ise katılan genç oyuncu Aslıhan Karalar, anneannesi için bileğine yaptırdığı dövmeyi gösterdi. Anneannesinin parmak izine el bileğine dövme yaptıran Karalar “Onu çok seviyorum, hala anneannemle birlikte oturuyorum. Nazardan korktuğu için onun fotoğraflarını paylaşmamı istemiyor” dedi.

Başa dön tuşu