Magazin

DENİZ BARUT “YİNE DÖNEM DİZİSİNDE OYNAMAK İSTERİM”

DENİZ BARUT “YİNE DÖNEM DİZİSİNDE OYNAMAK İSTERİM”

 “Destan” dizisindeki Ulu Ece karakteriyle izleyenlerin akıllarında unutulmaz bir yer edinen Deniz Barut, MAG Kasım sayısına konuk oldu.

Şimdilerde “Gellert Tepesi’nde Düş ve Gerçek” adlı tiyatro oyununu sahnelenen güzel ve başarılı oyuncu Deniz Barut, dönem dizilerinde oynamanın verdiği hazzı ve heyecanını MAG Okurlarıyla paylaştı. “Art arda dönem oynamak benim için çok yorucu ama tartışmasız çok ilham verici bir süreçti” açıklamasında bulunan Deniz Barut “Ben dönem dizilerinin, oyuncuya, karakteri ele alırken hem ruhen, hem de fiziken çok fazla malzeme verdiğini düşünüyorum. Hele bir de yaşanmış bir olayı, var olmuş bir karakteri oynuyorsanız çok daha zengin olanaklara sahipsiniz demek oluyor. Daha detaylı ve keyifli bir hazırlık süreci hazzı yaşatıyor. Nasıl otururlar, nasıl konuşurlar, nasıl gülerler, ne yerler, ne içerler gibi hayal etmeniz ve öğrenmeniz gereken onlarca detay. Sosyolojik olarak da birçok farklılık oluyor tabii ve bu hiç tatmadığımız duyguları oynamak çok daha keyifli. Mesela tuzun pırlanta değerinde olduğu, tuz için savaşların çıktığı zamanlarda oynuyorsanız, yemeğinize tuz eklediğiniz bir sahnedeki tavrınız elbette bugünkünden çok daha farklı oluyor. Dönem oynamaktan çok keyif alıyorum. Yine oynamak isterim.”

Canlandırdığı karakterlerden kendisinde en fazla etki uyandıran karakter hakkında da konuşan Deniz Barut “Destan dizisinde oynadığım “Ulu Ece” karakterinin bendeki etkisi çok büyüktür. Arka planda, dönemine ait çok sıkı çalışılmış bir projeydi. Ulu Ece karakteri dönemin dini, dili, tavrı konusunda en zengin karakterlerden biriydi. Benim için keyifli bir yolculuk ve büyük bir şanstı” dedi.

Başa dön tuşu