Magazin

Ecem Üzgör Almanya’da Türkiye’yi temsil etti

Ecem Üzgör Almanya’da Türkiye’yi temsil etti

25 yaşındaki Ecem Uzgör, 26 Ağustos Cuma gecesi 40 farklı ülkeden modellerin katıldığı dünyanın en iyi modeli yarışmasında Türkiye için yarıştı ancak herhangi bir derece elde edemedi.

ecem-uzgor_3707

Ecem Üzgör, yarışmadan günler sonra ise sosyal medyanın gündemine oturdu.  Ecem Üzgör için ikiye bölünen sosyal medya kullanıcıların bir bölümü, fiziğinin yarışma temsili için yeterli düzeyde olduğunu ifade ederken, bir diğer bölümü ise olumsuz görüşlerini çekinmeden paylaştı.

ecem

İşte sosyal medyanın gündemine oturan o yorumlardan birkaç tanesi…

Yaşanan tartışmalara Uzgör yazılı bir açıklama ile yanıt verdi
” Öncelikle bana ulaşarak kendimi ifade edebilme olanağını sunduğunuz için teşekkür ederim. Ben 8 yıldır İngiltere’de yaşamaktayım. Birçok uluslararası platformda ülkemi gururla temsil ettim. Ülkemizde özellikle sosyal medya üzerinde hakkımda yazılan yorumlar ve paylaşımları şaşkınlıkla izlemekteyim. Ben Top Model of The World yarışmasında Türkiye’yi temsil ettim. Kraliçe seçildiğime dair bir beyanda asla bulunmadım. Yarışmadan sonra sosyal medya sayfamdan Top model of the World Miss Turkey yani dünyanın en iyi modelleri yarışması Türkiye temsilcisi anlamında bir paylaşımda bulundum. Ülkemizde bu paylaşımım yanlış algılandı ve Miss Turkey kraliçesi seçildiğime dair paylaşımlar yer almaya başladı. Ben sadece ülkemi temsil ettim bunu tüm samimiyetimle belirtmek istiyorum. Şahsım adına yapılan olumsuz eleştirilere saygı duyuyorum herkesin kendi görüşüdür. Olumlu tepkiler için teşekkür ederim. Tom model yarışmaları sadece güzellik yarışması ( fiziki anlamda güzellik ) anlamına gelmez. Yarışmacılar yetenekleri, eğitimleri ve hayata bakış açılarına kadar birçok kategoride değerlendirilir. İnsanların, sosyal medya üzerinde yayılan her bilgiye gerçek gözüyle bakarak acımasız eleştiriler yapmadan önce daha duyarlı olmaları gerektiğini düşünüyorum. Tekrar kendimi ifade edebilme imkanı verdiğiniz için teşekkür ederim. Ben ülkemi Uluslararası platformda gururla temsil etmeye devam edeceğim. Ecem Uzgör “

Başa dön tuşu