Güncel Haber

Erkin Koray yaşamını yitirdi

Türk rock müziğinin efsanevi isimlerinden 82 yaşındaki Erkin Koray yaşamını yitirdi.

Uzun zamandır ikinci adresi Kanada’da bulunan Anadolu rock müziğinin yaşayan efsanesi Erkin Koray‘ın fenalaştığı ve hastaneye kaldırıldı. Akciğeriyle ilgili rahatsızlıklarının yanı sıra yaşlılığa bağlı sağlık sorunlarına karşı savaş veren 82 yaşındaki Koray, yaşamını yitirdi.

Damla Koray, yaptığı paylaşımda babasını şu ifadelerle ebediyete uğurladı: “Ben kızın ve seni baba deyip bağrına basan canlar, güzel enerjimizi, sevgimizi, saygımızı ve alkışlarımızı senden bir gün bile eksik etmedik, bundan sonra da etmeyeceğiz. Eserlerin dilimizde, aşkın kalbimizde yaşayacak, daima ve ilelebet. Dilerim bu dünyada bulamadığın barış ve huzuru başka bir dünyada bulursun. Doğrusu hiç şaşmayan, tanıdığım en sağlam adam; Anadolu rockın mucidi, sevgili babam… Benim için yaptıklarına minnettarım. Ne desem hakkını vermiş olmam. Eminim ‘senin çocuklar’ da ülkelerini, kültürlerini ve onlara layık gördüğün cumhuriyeti ileri götürmek adına yaptıklarına her zaman minnettar kalacaktır. Hakkını helal et.”

HALUK LEVENT’TEN MESAJ: ÇOK ÜZGÜNÜM

Müzisyen Haluk Levent, Erkin Koray’ın ölüm haberinin ardından sosyal medyadan “Ne dersem kelimeler kifayetsiz olacak. Baba!! Çok özleyeceğim seni” dedi.

NAZAN ÖNCEL’DEN MESAJ

Sanatçı Nazan Öncel, Erkin Koray’ın ölümünün ardından birlikte yer aldıkları bir fotoğrafı paylaştı. Öncel, “Fesuphanallah demeyen var mıdır içimizde” diye sordu.

KILIÇDAROĞLU’DAN TAZİYE MESAJI 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’ndan Erkin Koray için taziye mesajı yayımladı. Kılıçdaroğlu, “Değerli sanatçı Erkin Koray’ın vefatından dolayı büyük üzüntü duydum. Hafızamızda yer eden efsane şarkıları ile asla unutulmayacak olan, Anadolu rock müziğin değerli ismi Erkin Koray’a Allah’tan rahmet diliyorum.” ifadelerini kullandı.

EKREM İMAMOĞLU’NDAN MESAJ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, Koray’ın vefat haberiyle ilgili mesaj paylaştı. İmamoğlu, “Bir efsaneyi kaybettik. Vefat haberini aldığımız Erkin Koray’a Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve müzik dünyasına başsağlığı diliyorum.” dedi.

AKŞENER’DEN MESAJ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, hayatını kaybeden Erkin Koray için taziye mesajı yayınladı. Akşener’in bu akşam Twitter hesabından yayınladığı mesaj şöyle: “Kalbimize işleyen efsane şarkılarıyla hem milletimizin takdir ve sevgisini kazanan hem de kültürümüze unutulmaz bir değer mirası bırakan usta sanatçımız Erkin Koray’a Yüce Allah’tan rahmet, sevenlerine baş sağlığı diliyorum. Ruhu şad, mekânı cennet olsun.”

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI’NDAN MESAJ

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, sanatçı Erkin Koray’ın ailesi ve sevenlerine başsağlığı diledi.

Ersoy, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Anadolu Rock müziğinin usta ismi, Cemalim, Fesuphanallah, Çöpçüler gibi unutulmaz şarkılarla hafızalarımıza kazınan Erkin Koray’ı kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.” ifadelerini kullandı.

BEŞİKTAŞ, FENERBAHÇE VE GALATASARAY’DAN TAZİYE MESAJI

Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray kulüpleri, vefat eden sanatçı Erkin Koray için taziye mesajları yayımladı.

Beşiktaş Kulübü sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Türk müziğinin efsane isimlerinden, değerli sanatçı Erkin Koray’ın vefat ettiğini büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Erkin Koray’a Allah’tan rahmet; ailesine, sevenlerine ve sanat camiasına başsağlığı dileriz.” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe Kulübü, sosyal medya hesabından, “Usta sanatçı Erkin Koray’ın vefatını üzülerek öğrenmiş bulunmaktayız. Merhum Erkin Koray’a Allah’tan rahmet; ailesine, sevenlerine ve sanat camiasına başsağlığı dileriz.” paylaşımında bulundu.

Galatasaray Kulübü ise mesajında “Türk müziğinin duayen ismi Erkin Koray’ın vefat haberini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Merhum #ErkinKoray’a, Allah’tan rahmet; kederli ailesine, yakınlarına ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Başa dön tuşu