Magazin

FASHION WEEK’TE SEMA ŞİMŞEK VE TUĞÇE SARIKAYA, MERT ERKAN’IN DEFİLESİNDE PODYUMA ÇIKTI

Güçlü, modern ve asil kadın siluetine hitap eden tasarımlarıyla ön plana çıkan Mert Erkan, fütüristik, gotik, geometrik ve avant-garde tarzdaki çalışmalarıyla biliniyor. Erkan, yeni sezonda “Escape from the Bug” (Böcekten Kaçış) isimli S’S 17 koleksiyonunu Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul kapsamında ilk kez görücüye çıkardı.

Asil Çağıl’ın koreografisini yaptığı ve Sema Şimşek, Tuğçe Sarıkaya, Gamze Balım, Sevcan Demirkaya, Sibel Demiralp, Gözde Coşkun, Gamze Balım, Cansu Vatansever, Ece Bilsen, Seviye İkbal Tulgar, Parıl Erdem, Seda Kırımlıoğlu, Yasemin Yeniay, Cansu Aydogan,Seda Canbolat gibi modellerin podyuma çıktığı defilede 23 parçadan oluşan koleksiyon sunuldu.

Mert Erkan, Fleas adlı kabuklu bir böcekten esinlenerek hazırladığı koleksiyonu için “ Her insanın zaman zaman kendini içten içe kemiren bir şeyler vardır. Bu aslında kendinizsinizdir. Ben bu durumu bir böcekten ilham alarak yorumlamak ve Fleas adlı böceğin katman detaylarını, kabuğunu tasarımlarıma yansıtarak içteki o böcekten kaçma ve uzaklaşma isteğini formlara yansıtmaya çalıştım” diye konuştu.

Pliseler, pliler ve abartı formların hakim olduğu Avant-garde ve Couture detaylara sahip koleksiyona, siyah, ekru, bej, gri ve mor renkler hakim. Genç Tasarımcı, koleksiyonu için tafta, krep, poplin, ipek şifon ve şantung kumaşlarını kullanmayı tercih etmiş.

 

Başa dön tuşu