Magazin

Fenomenler cezaevinde oy kullanacak Cezaevindeki ünlülerin oyları kime !

Aralarında Dilan Polat,‘Var Böyle Tipler’ hesabıyla tanınan Kıvanç ve Beril Talu,Bahar – Nihal Candan kardeşlerin de bulunduğu bir çok ünlü fenomen seçimlerde cezaevinde kurulacak sandıklarda oy kullanacaklar. Ünlü fenomenlerin dışında bankacı Seçil Erzan,tosuncuk olarak tanınan Mehmet Aydın,Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için oy verecek isimler arasında yer alıyor.

DurakMedya’dan Mustafa Barış Durak’ın haberine göre ünlü fenomenler yerel seçimlerde oylarını cezaevinde kullanacak. Kara para aklama ve vergi kaçırma suçlarından tutuklu bulunan Dilan ve Engin Polat çifti Marmara Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda,ucuza araç sattıklarını söyleyerek “Sazan sarmalı” yöntemiyle bir çok kişiyi dolandıran çetenin örgüt üyesi olarak tutuklanan Nihal ve Bahar Candan kardeşler’de aynı cezaevinde oy verecekler .

Arda Turan gibi ünlü futbolcuları yüksek fon vaadiyle dolandıran bankacı Seçil Erzan’da aynı cezaevinde oy verecek. Silivri Cezaevinde ise oy kullanacak ünlü fenomenler arasında ‘Var Böyle Tipler’ hesabıyla tanınan Kıvanç ve Beril Talu yer aldı.


Oy veren ellerimiz kırılsın demişti

Engin Polat’ın annesi Şükran Polat, oğlu ve gelininin tutukluluk durumuna sosyal medya hesabından sert bir dille tepki göstermişti. Yaptığı paylaşımda, “Bu zulmü bizlere yaşatanlar, sizlere oy veren ellerimiz kırılaydı!” ifadelerini kullanarak yaşadıkları mağduriyeti dile getirmişti.

Başa dön tuşu