Güncel Haber

FETÖ imamı aylardır saklandığı arabasında yakalandı!

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri MİT (Milli İstihbarat Teşkilatı) in paylaştığı bilgiler üzerine Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yapılanmasının ‘Ümitciler’ yapılanması imamı olarak belirlenen Ersin K.’nın peşine düştü. Örgütteki kopuşların engellenmesi için 2012’de oluşturulan ‘Ümitçiler’ grubu olarak bilinen hücreye imamlık yaptığı belirlenen Ersin K.evine yaptığı baskınlarda bulamayan polis, şüphelinin aylardır otomobilinde yatıp kalktığını tespit etti.

Milliyet’te yer alan habere göre, takibe alınan otomobiline yapılan baskınla yakalanıp gözaltına alınan sözde imamın aracında yapılan aramada ise buruşturulup atılan bir kağıt mendil arasında, SD kart bulundu. Ele geçirilen hafıza kartı üzerinde yapılan incelemelrde ise önemli bilgilere ulaşıldı.

feto-nun-marmara-bolgesi-deniz-kuvvetleri-imami-arabasinda-yakalandi-10897607

YÜZLERCE DOLARA EL KONULDU

Şüphelinin aracında ele geçirilen dijital malzemeler arasında bazı Bylock kayıtlarına da ulaşıldığı öğrenildi. Bylock üzerinden kaydedilen bir telefon rehberine de ulaşılan polis aynı baskın da ele geçirdiği yüzlerce dolara el koydu. Vatan Caddesi’ndeki Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde ki işlemleri tamamlanan Ersin K., adliyeye sevk edildi. Ersin K. çıkartıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Başa dön tuşu