Güncel Haber

FETÖ’nün teklifini kabul etmeyince haberine tekzip

Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Korkmaz BELLİTÜRK tarafından 28.09.2016 tarihli ’FETÖ’nün teklifini kabul etmeyince..’ başlıklı haberle ilgili olarak bir tekzip metni gönderilmiştir. İddialarla ilgili adı geçen Bellitürk tarafından yapılan açıklama şu şekilde:

Sitenizdeki haberde organik solucan gübresi sektöründe çalışan Mehmet Hanefi CAN isimli şahısla röportaj yapılmış ve bu röportajda adı geçen kişinin 2013 yılında çalışmış olduğum Namık Kemal Üniversitesi’ne gelerek benden sıvı gübre ile ilgili yardımda bulunmamı istediğini, benim de buna karşılık olarak öğrencilere yardım için 10.000 TL’sı ve ayda 1000 TL’sı ile ayrıca Zaman Gazetesine 10 tane abone bulmasını talep ettiğim kendisinin bunu kabul etmediğini ve bunun sonucunda engellendiği, Kayseri’deki solucan gübresi ile ilgili Çalıştaya benim engellemelerim sonucu katılmadığı yönünde gerçek dışı iftira mahiyetinde beyanlarda bulunmuştur.

Adı geçen kişinin her şeyden önce sektörde iş yapabilmesi için tescil belgesinin bulunması zorunludur. Bu kişi ile çalışmama sebebim, şahsın gerekli tescil belgesine sahip olmamasıdır. Kendisinden hiçbir suretle hiçbir kimse için para talebim olmadığı gibi zaman gazetesine abone bulması yönünde de bir talebim olmamıştır. Bu şahıs bulunduğu her ortamda beni ve danışmanlık yaptığım RİVERM Ltd Şirketi ile ilgili olarak haksız ve yalan beyanlarda ve paylaşımlarda bulunmuştur ve yayınladığınız bu röportajla bu tutumunu sürdürmektedir. Kendisine karşı Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı’nda yapmış olduğum suç duyurusu2016/6344 numaralı dosya ile derdesttir. Şahıs üç kuruşluk çıkar için tüm itibarımı ve kariyerimi tehdit etmekte, soruşturmayı yürüten savcıları dahi FETÖ üyesi olarak karalamaktadır. Röportajda hakkımdaki tüm iddialar yalan ve atfı cürüm niteliğindeki karalamalardır. Bu iftiralarla ilgili olarak da ayrıca Savcılık Makamı’na başvuracağımı belirtir, söz konusu tekzip yazısının haber sitenizde yayımlanmasını (acilen lütfen) talep ederim.

Başa dön tuşu