Güncel Haber

Hüseyin Kırk’a ağır suçlama… ‘Usulsüzlükle haksız menfaat elde etti’

OTSAD Başkanı Hüseyin Kırk’ın, Kuveyt’te düzenlenen workshop’a acenta olmayan kişileri maddi menfaat karşılığında gönderdiğini söyleyen TÜRSAB Başkan Yardımcısı Hasan Erdem, Kırk hakkında TÜRSAB’ı yanıltmaktan ve haksız menfaat elde etmekten disiplin soruşturması açılmasını istedi.

 

 

26 Eylül 2018 tarihinde Kuveyt’te gerçekleştirilen workshop’un Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde TÜRSAB tarafından düzenlendiğinin altını çizen Hasan Erdem, hazırlık aşamalarını anlattıktan sonra şöyle devam etti: “Biz workshopla ilgili hazırlıklara devam ederken, OTSAD Başkanı olan Hüseyin Kırk, Firuz Bey’i aramış ve eylül ayında bir workshop yapacaklarını söyleyip destek istemiş. Firuz Bey de doğal olarak her türlü desteği vereceğini söylemiş.

Sonra Hüseyin Kırk planladığı workshopü başaramayınca gelip bizim etkinliğimize dahil olmak için harekete geçti. Yine Firuz Bey’e gitmiş ve organizasyonları birleştirmeyi teklif etmiş. Firuz Bey de tamam demiş ve “Ama sadece acenta olan üyeleriniz gelsin” demiş. Böylesi bir şartla karşılaşınca, OTSAD başkanı da personelimizi yanıltarak, hazırladığı listeyi belli acentalar ile ilişkilendirmiş. Başkanla görüşerek güven tesis ettiği için personelimiz de kendisine güvenerek, SGK kayıtlarını istememek gibi bir ihmalde bulunmuş.

Firuz Bey’i de yanılttı

Firuz Bey’i de acentaları götürüyorum diyerek yanıltmış. Ben Firuz Bey’in yapısını iyi biliyorum. Bunlar acentadır deyince o da gitsinler tabi ki demiştir.

Workshop’a katılım karşılığı 5000 TL aldı

Hüseyin Kırk’ın seyahat acentası temsilcisi olarak gösterdiği otel ve hastane temsilcilerinden workshop’a katılım karşılığı 5000 TL aldığını anlatan Hasan Erdem, Kırk’ın savunmasının alınması gerektiğini belirterek sözlerini şöyle tamamladı: “Hüseyin Kırk’ın Kuveyt’e gönderdiği 12 kişinin hangi acentaların sigortalı personeli olduğunu ispatlaması gerekir. Eğer ispatlayamaz ise kurumu ve personeli yanıltmaktan, öz kaynaklarımızı acenta olmayan kişilere peşkeş çekmekten cezalandırılması gerekir.”

Başa dön tuşu