Güncel Haber

İsrafil Köse’nin ölümü kadar hakkında çıkan haberlerin belirsizliği de ailesini üzdü

Türkiye bir sanatçısını daha elim bir trafik kazası sonucu sonsuzluğa uğurlayacak. Emret Komutanım dizisiyle milyonların sevdiği bir isim haline gelen İsrafil Köse, önceki gün 21 Ağustos’ta akşam saatlerinde motosikletiyle yaptığı bir kaza sonrası ağır yaralı olarak Haydarpaşa Numune Hastanesi’ne kaldırıldı ne yazık ki İsrafil Köse’nin ailesi için acı süreç de işte böyle başladı. İşte adım adım yaşanan bilgi kirliliği ve sonrasında ortaya çıkan acının tablosu.

TALİHSİZ BİR KAZA

Motosiklet kullanmayı bir yaşam biçimi sayan İsrafil Köse, iki gün önce akşam saatlerinde Kadıköy’de motosikletiyle bir kazaya karışmış ve durmakta olan bir taksinin yol tarafındaki kapısının aniden açılması sonucu kapıya çarpmış ve metrelerce sürüklenmişti. Beyin ve ciğerlerinde ağır hasak meydana gelen ve iç kanama geçiren İsrafil Köse’nin 22 Ağustos saat 02.30 sularında beyin ölümü gerçekleşti. Hastaneden İsrafil Köse’nin durumuyla ilgili bir açıklama gelmeyince haber ihtiyacını sosyal medya doldurmaya kalktı ve ortalık karıştı.

22 AĞUSTOS SABAH 10 SULARI…

Haber siteleri uzun bir süre ölüm haberinin netleşmesini bekledi ancak kırılma noktası Cem Yılmaz’ın ağabeyi Can Yılmaz’dan gelen tweet oldu. Yılmaz aslında pek çok ünlü gibi sabah 10 sularında hesabından İsrafil Köse’nin öldüğünü duyurdu ve ardından ölüm haberleri çığ gibi yayıldı.

can-yilmaz-ic

SADECE BİRKAÇ SAAT SONRA

Gündüz saatlerinde yayılmaya başlayan ölüm haberleri öğleden sonra geçilen ajans bültenleriyle yerini kafa karışıklığına bıraktı. Ajanslardan geçen haberler İsrafil Köse’nin beyin ölümünün gerçekleştiğini kalbinin hala attığını söylüyor hatta Köse’nin eşi Şengül Köse’nin şu açıklamasına yer veriyordu: “Kafasındaki kanama, kaburgalarındaki kırıklar ve kafasını kaza anında çok şiddetli bir şekilde çarptığından dolayı eşim İsrafil Köse’nin beyin ölümü gerçekleşmiştir. Şuan nefes alıyor, yaşıyor fakat doktorların verdiği ilaçlardan dolayı. Söyleyecek fazla bir şeyimiz yok kayın validemin gelmesini bekliyoruz.”

ÖĞLEDEN SONRA 3 CİVARI…

Gelen açıklamaların ardından hayranları İsrafil Köse’nin hayata tutunmak için çabaladığını düşünmeye başlamıştı ki ajanslar, bu defa sadece birkaç saat sonra Köse’nin menajeri Emin Albayrak’ın bir açıklamasını geçti. Albayrak’ın açıklamasına göre sadece birkaç saat önce makinelere bağlı olarak yaşadığı söylenen İsrafil Köse hayata gözlerini yummuş hatta başarılı ismin cenazesi de gün içinde hastaneden alınacaktı. İşte Emin Albayrak’ın kafaları karıştıran o açıklaması:

“Ben de Trabzon’daydım dün. Yeni filmin hazırlıkları için gitmiştim. Bir kaç güne dönecektim. Dün haber verdiler. Motor kazası, bir taksi kapıyı açıyor. O sırada kapıya çarpıyor. Yaklaşık 30- 35 metre sürükleniyor. Daha sonra hastaneye getiriliyor. Kalbi durmuş, kalp masajı yapılıyor. Ama hem beyin hem de ciğerler hasar gördüğü için iç kanamadan kaybediyoruz. Zaten kendisi şeker hastasıydı. Yıllardır beraber çalışıyoruz. Hiçbir şeye cevap vermedi. Annesi yolda olduğu için basından duyulmasın diye daha tedbirli davrandık. Kaybettik kardeşimizi. Yarın nerede defnedileceğiyle bilgi bugün akşama doğru bilgi vereceğiz. Kaskı vardı. O konuda çok ciddi dikkate eden bir arkadaşımız. Zaten yıllarca trafik eğitimi üzerine çok oyunlar sergiledi. İlk çıkan ölüm haberleri asılsızdı. Kardeşimizi hastanede kaybettik”

HASTANEDEN AÇIKLAMA GELMEYİNCE…

Yaşanan kafa karışıklığı ve ailesi için ortaya çıkan acı öylesine büyüktü ki haber siteleri de dahil olmak üzere kimse İsrafil Köse’yle ilgili yeni bir bilgi girmiyordu. Hastaneden resmi bir açıklama gelmediğinden ajanslardan ve sosyal medyadan geçen haberler rağbet görüyor bu da kafa karışıklıklarına neden oluyordu

Yaşanan kafa karışıklığını en iyi özetleyen açıklama da İsrafil Köse’nin oyuncu arkadaşı Çetin Altay’dan geldi: “Bir bilgi kirliliği dolaşıyor ortada. Gece bana yanına girdiğimde ‘bu son görüşünüzmüş gibi, hiç bir hayati fonksiyonu yok şu anda. Makinaya bağlı yaşıyor şu an. Kafatasında çok büyük kırıklar var. Tam durumuna karar vermemiz için bazı tetkikler yapmamız gerekir, bunun içinden makinadan ayırmamız gerekir. Makinadan ayırdığımız zaman 1.5, 2 dakika sürmez yaşaması. Sabahı bulmaya bilir’ denildi. Biz bunun üzerine öğlen bir haber geldi ve kaybettik dedik. Ama bu doktor tarafından bana söylenmedi. Biraz önce de doktoru ile konuştum, o da aynı şeyleri söylüyor. Hiç bir tedaviye cevap vermediği için bunu paylaştık. Makinadan ayrıldığı zaman yaşamayacağı için şimdilik bekliyoruz. Ama iyiye giden hiç bir şey olmadığını tekrar söylediler.”

 

ACI HABER 23 AĞUSTOS SABAHI 07.00’DA GELDİ

Hayata makinayla bağlı olan İsrafil Köse’nin yaşam mücadalesi iki gün sürdü. Beyin ölümü gerçekleşen Köse, 23 Ağustos sabahı sabah 07.00’da Haydarpaşa Numune Hastanesi’ndeki odasında hayata gözlerini yumdu. Eşi Şengül Köse’nin iki gündür yaşadığı acı öylesine dolup taşmıştı ki, eşinin cansız bedeni hastane morgundan çıkartılırken dile geliyor ve 20 aylık bebekleri Abdullah Şafak Köse’ye sarılan kadının ağzından “İsrafil oğlumla ben buradayız” kelimeleri dökülüyordu. Oyuncu İsrafil Köse’nin cenazesi bugün Şirinevler Ulu Camii’nde ikindi vakti kılınacak cenaze namazının ardından Kocasinan Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

 

Başa dön tuşu