Güncel Haber

İstanbul 43 derece! Klimalar yetmiyor… İşte en sıcak ilçe

Çöl sıcakları yurdun büyük bir kesiminde etkisini sürdürürken, yeni haftada İstanbul, İzmir, Muğla, Denizli, Antalya, Ankara ve birçok il için doğal afet uyarısı verildi. Meteoroloji yetkilileri de vatandaşları işi olmadığı takdirde dışarı çıkmamaları konusunda uyardı. Yetkililer, vatandaşlardan özellikle öğlen saatlerinde güneş çarpmalarına karşı dikkatli olmalarını istedi.

İSTANBUL’DA EN SICAK İLÇE

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesindeki verilere göre saat 14.50’de İstanbul’da sıcaklığın en yüksek ölçüldüğü ilçe 43,4 dereceyle Şile oldu. Sıcaklık Çekmeköy’de 41,7 derece, Eyüpsultan’da 40,4 derece oldu.

Meteoroloji verilerine göre İstanbul’da bugüne kadar ölçülmüş ve rekor kabul edilen en yüksek sıcaklık değeri 40.6 derece ile 13 Temmuz 2000 tarihinde kaydedilmişti. Yeni rekor kırılıp kırılmadığıyla ilgili ise henüz resmi açıklama yapılmadı.

SOKAKLAR BOŞ KALDI

İstanbul’un en önemli turistik ve tarihi yerlerinden olan Sultanahmet Meydanı’nda sıcaktan bunalan bazı vatandaşlar kafalarını ıslatırken, bazıları da gölgelik alanlarda oturmayı tercih etti. Rekor sıcaklar nedeniyle Sultanahmet Meydanı’nda güneş altındaki bankların boş kaldığı görüldü.

Başa dön tuşu