Güncel Haber

İstanbul’da kar yağışı başladı

Anadolu Yakası’nda etkili olan sağanak, gece saatlerinde Kartal, Pendik, Sultanbeyli ve Çekmeköy ilçelerinin yüksek kesimlerinde yerini kar ve karla karışık yağmura bıraktı. Kar yağışı özellikle hava sıcaklığının sıfır dereceye kadar düştüğü Kartal Yakacık ve Aydos Ormanı civarında etkisini sürdürdü.

Sabah saatlerinde ise kar tekrar yerini yağmura bıraktı. Aydos tepesinin üst kesimlerinde ise havanın aydınlanması ile kartpostallık görüntüler oluştu. Tepenin doruk noktalarında ağaçların üzerleri ve yolların karlarla kaplandığı görüldü. Aydos tepesinin eteklerinde ise yağmur etkisini sürdürüyor.

İstanbulda kar yağışı başladı
Sultanbeyli ve Çekmeköy ilçelerinde gece saatlerinde yağan kar yerini yağmura bıraktı. Bu nedenle ilçelerdeki ormanlık alanlarda sabah saatlerinde karların yağan yağmurla eridiği görüldü.

İstanbulda kar yağışı başladı
MARMARA BÖLGESİ’NDE HAVA NASIL OLACAK?

Marmara Bölgesi’nde Trakya’nın parçalı çok bulutlu, İstanbul ve bölgenin doğusunun yağmur ve sağanak yağışlı, yüksek kesimlerin ise karla karışık yağmurlu geçmesi bekleniyor.

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü’nün internet sitesinde yer alan bilgiye göre, bölgede hava sıcaklığı, mevsim normallerinin 1 ile 3 derece altında seyredecek.
Bölgede, Trakya’nın parçalı çok bulutlu, İstanbul ve bölgenin doğusundaki Yalova, Sakarya ve Kocaeli’nin yağmur ve sağanak yağışlı, yüksek kesimlerin ise karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

Rüzgar, kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden orta kuvvette, zaman zaman kuvvetli (30-50 km/s) esecek.

Başa dön tuşu