Magazin

‘MAHALLEDEN ARKADAŞLAR’ FİLMİNİ ÇOCUKLARLA İZLEDİLER!

Ünlü senarist ve yönetmen Selçuk Aydemir’in, 2015 yılında çıkan ve çok satanlar arasında yer alan ilk kitabından sinemaya uyarlanan ‘Mahalleden Arkadaşlar’ filminin yapımcısı Murat Cemcir, oyuncuları Esat Polat Güler ve Şahin Kendirci, çocuklarla Biletinial Torun Center’da sinema keyfi yaptılar.

Şu anda vizyonda sinema izleyicisi ile buluşmaya devam eden film, çocukların iki saat boyunca kahkaha atmalarına sebep oldu. Zeytinburnu 75.Yıl Ortaokul öğrencileri, ‘Çocuklar ve büyümeyen çocuklar’ mottosuyla vizyona giren Mahalleden Arkadaşlar ’da, 90’lı yıllara ait oyunları ve arkadaşlıkları görme imkanı buldular.

PATLAMIŞ MISIR DAĞITTILAR

Murat Cemcir, Esat Polat Güler ve Şahin Kendirci, film öncesinde çocuklarla sohbet ederek, onlara sinema keyfine eşlik etmesi için elleriyle patlamış mısır dağıttılar.  Film öncesi ‘Bugün 10 Kasım. Ulu Önder Atatürk’ümüzün ölüm yıldönümü. O’nu her zaman  olduğu gibi bugün de anarken, onun çok önem verdiği siz çocuklarla bugün burada olmak ve sizlerle film izlemek benim için ayrı bir anlam taşıyor. İyi ki varsınız, teşekkür ederim’ diyen Murat Cemcir’e genç oyuncular da ‘Bugün bizler için de ayrı bir anlam ve öneme sahip. Bugün sadece sizlerle film keyfi yapmak için buradayız’ dediler. Filmin bitiminde misafir çocuklara afiş imzalayan Murat  Cemcir, Esat Polat Güler ve Şahin Kendirci, onların fotoğraf çektirme isteklerini de geri çevirmediler.

Başa dön tuşu