Magazin

MERT ERKAN’DAN RENGARENK BİR AŞK DİYARINA YOLCULUK…

Bu sezon markasının beşinci yılını kutlayan Mert ErkanMercedes-Benz Fashion WeekIstanbul kapsamında beşinci sezon defilesini gerçekleştirdi. LoveLand / Aşk Diyarı adını verdiği İlkbahar/Yaz 2019 koleksiyonunda ilhamını çocukluğundaki çizmiş olduğu çizimlerden ve oradaki masum siluetlerden alan tasarımcı, 32 parçadan oluşan bir koleksiyon tanıttı. Koleksiyonda ilk defa sarı, mavi ve pembe renklerini kullandığını dile getiren Erkan; tül, saten, iki iplik, brokar, rugan ve payet işlemeli şifon kullanmış.

   

Kendi çocukluğuyla köprü niteliğinde bir bağ kuran ve Aşk Diyarı adını verdiği koleksiyonda kullandığı renkler, kumaşlar ve dokular o ezgiyi ve hissi anlatan bir bütünlük sağlıyor. Silüet olarak ise daha kendiyle barışık, kendinden emin ve masum bir kadın yaratmış. Makyajlarda kullandığı porselen efekti, saçlardaki minimal dokunuşlar ve styling koleksiyonu tamamlamış. Bu sezon da koreografi  başarılı koreograf Asil Çağıl’a aitti. Müzikler, podyum dekoru, styling ve podyumdaki modeller ile aşk diyarının atmosferi adeta yaşandı.

    

Finalini Ebru Polat ve kardeşi Tuğçe Sarıkaya’nın yaptığı defilede tam 30 model yürüdü Mert Erkan’ın  bu sezonki sponsorları arasında: Pukka Giyim, Box of Luv, 3Z Agency, Mehmet Tatlı Kuaför, Kariyer Eğitim Kurumları, MP One, By Mustafa Organizasyon ve Blend Model Agency bulunmaktadır.

         

Başa dön tuşu