Güncel Haber

Messenger Yeni Özellikleriyle Artık Bambaşka

Günümüz sosyal medyasının en güzide isimlerinden birisi olan Messenger mesajlaşma platformu gün geçtikte yeni bir yeniliği peşinden getiriyor.

Gün geçmesin ki her gün uygulama güncellemesiyle bizi sinir küplerine bindiren messenger bu sefer çıtayı bir hayli aştı.

Genelde facebook üzerinden arkadaşlarımızla mesajlaşarak birbirimizin iletişimine katkıda bulunduğumuz bu platform artık çok farklı seçenekleriyle yeni birer özelliklerini katıyor bünyesine.

Son aylardır çok farklı seçenekleriyle bizleri karşılayan messenger bu ay çok farklı bir özellik ile biz kullanıcıların kullanışına sunuldu.

Messenger artık mesajlaşma kısmına anket ekleyebiliyor. Bu özellik sayesinde kullanıcılar birbirlerine bir anket veya soru cevap kategorisi sunabiliyor.

Bu sayede daha kullanışlı bir messenger uygulamasının hem kullancılar hemde messenger kullanmak isteyenler bu özelliği keşfetmiş olabiliyorlar.

Çoklu mesajlaşma kısımlarında ortaklaşa konuştuğumuz mesajlarda anket soruları belirleyerek aramızda olan sohbetin ve mesajlaşmanın daha kullanışlı ve daha faktöriyel bir içerik hazırlanmasına yardımcı olabileceğimiz kanısına varabiliyoruz.

Anket içerisine maddeler ekleyebiliyor ve onaylanan cevaplar ekleyebiliyoruz. Yalnız sadece bu özelliğin çoklu mesajlarda yani grup mesajlarında kullanıldığını söylememiz de fayda var. Diğer yandan diğer kullanıcılarımızın bunun bir hata olduğunu düşünmesinler çünkü bu özelliğin yalnızca grup sohbetlerinde kullanılabildiğini bir kez daha hatırlatalım.

Diğer bir özelliği olarak ödeme konusunda ödeme yapılabilmesi yeni özellik olarak messenger ailesine katılmış oldu. Bir arkadaşınızın size borcu olduğunda yardımcı buton yardımıyla internet ortamında tek tuşa basarak ödenecek miktarı seçebilir ve hangi banka üzerinden havale edileceğini belirleyerek borcunuzu miktar olarak belirleyebilirsiniz.

Bu 2 özellik messenger ailesine katılarak büyük devrimler yapmayı çoktan başarmış durumda gözüküyor.

 

Başa dön tuşu