Magazin

Nil Karaibrahimgil Dünya Gönüllüleri İçin Söyledi: “UYAN ANNE”

Sabancı Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Projeleri (CIP), Birleşmiş Milletler Gönüllüleri (UNV) ve Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü öncesinde “İklim ve Gençlik” temasıyla bir etkinlik gerçekleştirdi. 

Feriye Sarayı’nda düzenlenen etkinliğe katılan Nil Karaibrahimgil “Uyan Anne” şarkısının hikayesini anlatarak şarkıyı gönüllülerle birlikte seslendirdi.

Sabancı Üniversitesi Toplumsal Duyarlılık Projeleri (CIP), Birleşmiş Milletler Gönüllüleri (UNV) ve Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), gönüllü çalışmalarını ve faydalarını dünyaya duyurmak, gönüllü programlara katılımı artırmak amacıyla kutlanan 5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü’nde “İklim ve Gençlik” temasıyla bir etkinlik düzenledi.

Feriye Sarayı’nda düzenlenen etkinliğe katılan ve “Uyan Anne” şarkısının hikayesini anlatan Yuvam Dünya Derneği Kurucu Üyesi ve sanatçı Nil Karaibrahimgil “Beni bu şarkıya bir elma götürdü. Bir gün 2050 yılında artık elma olmayabileceğine dair birşey duydum ve bir anne olarak büyük bir panik yaşadım. Elmanın olmadığı bir dünyanın nasıl bir dünya olacağını düşündüm ve “Uyan Anne” şarkısını yazdım. Aslında bu şarkı bir çocuğun ağzından yazılmış bir şarkı. Bu şarkıyı oğlumun bana söylediğini düşündüm. Yani bizden sonraki neslin bize söylediği bir şarkı gibi düşünebiliriz” dedi.

“Uyan Anne” şarkısını gönüllülerle birlikte seslendiren Nil Karaibrahimgil katılımcılara keyifli anlar yaşattı.

Başa dön tuşu