Muğla'nın Milas ilçesinde sabah saatlerinde meydana gelen ve 30 yaşında bir kadının yaşamını yitirdiği trafik kazasından sonra toplanan bir grup vatandaş, Milas-Söke karayolunu yaklaşık 3 saat boyunca çift taraflı ulaşıma kapattı.

.Ölümlü kazaları protesto etmek için karayolunu kapattılar

Milas ilçesine bağlı Bafa Mahallesi’nde sabahsaatlerinde yolun karşısına geçmeye çalışan Ayşegül Eraslan (30), sürücüsünün kimliği henüz belirlenemeyen 23 BH 735 plakalı kamyonun çarpması sonucu ağır yaralandı. 75. Yıl Milas Devlet Hastanesine kaldırılan Eraslan, burada yaşamını yitirdi.

Trafik kazasının ardından bölgede yaşayan vatandaşlar, Milas-Söke karayolu 35. kilometresini çift taraflı olarak ulaşıma kapadı. Burada toplananlar, karayoluna alternatif olacak mahalle içinden geçen yolları da araçlarıyla kapatarak, geçişe izin vermedi.

Aynı yerde daha önce de ölümlü kazaların meydana geldiğini belirten vatandaşlar, yol ile ilgili sıkıntılarını iletmek üzere Muğla Valisi Amir Çiçek’in bölgeye gelmesini istedi. Eylem nedeniyle yolun her iki tarafında yaklaşık 20 kilometre araç kuyruğu oluştu. Araçlarında mahsur kalan kişiler de eyleme destek verdi.