Magazin

Özge Bitmez’e göre moda belirli kalıplara ve klişelere hapsedilmemeli

Son yıllarda uluslararası moda çevrelerinde önem kazanmaya başlayan “moda stilisti” (fashion stylist) kavramının Türkiye’deki genç ve başarılı temsilcilerinden biri Özge Bitmez. Türkiye’de ve yurtdışında ünlü isimlere gardırop ve alışveriş danışmanlığı yapan Özge Bitmez, böylece onların kendilerini en iyi ifade eden ve kendi özgün stillerini en doğru ve şık olarak yansıtan kombinleri ve aksesuarları bulmaları konusunda destek oluyor.

Özge Bitmez’e göre moda belirli kalıplara ve klişelere hapsedilmemesi gereken, hayatın içinden gelen ve güzel sanatlar ile müzik gibi duygusal, kişisel ve toplumsal kaynaklardan beslenen bir ifade biçimi. Bu nedenle Özge moda ve stil danışmanlığı yaptığı müşterilerine tek tip ve sıradan hizmetler sunmak yerine onların kişisel özellikleri ile uyum gösteren ve onları diğer insanlardan farklı kılan özelliklerini ön plana çıkaran özgün stillerini ortaya çıkarmayı amaçlıyor. Kişiye özel moda ve stil danışmanlığı konusunda Türkiye’nin öncü isimlerinden birisi olarak kendisini gösteriyor.

Özge’nin çalışmaları Türkiye ile sınırlı değil tabii. Uluslararası moda çevrelerini yakından takip eden ve en son trendleri gözlemlemek için önemli moda aktivitelerini kaçırmamaya özen gösteren Özge’nin bir sonraki durağı ise Paris olacak. 24 Şubat – 4 Mart arası büyük bir markanın davetlisi olarak Paris Moda Haftasına katılacak olan Özge Bitmez, burada bir yandan dünyaca ünlü modacıların son kreasyonlarını ilgiyle takip ederken bir yandan da hizmet verdiği ünlü isimlerin bireysel stillerini ön plana çıkaran yeni konseptler konusunda araştırmalarını sürdürecek.

Başa dön tuşu