EkonomiGüncel HaberMagazin

Özkan Uğur son yolculuğuna uğurlandı!

Özkan Uğur son yolculuğuna uğurlandı!

Özkan Uğur son yolculuğuna uğurlandı!

 

Geçirdiği lenf kanserinden dolayı tedavi gördüğü hastanede 8 Temmuz’da hayata gözlerini yuman usta müzisyen ve şarkıcı Özkan Uğur, AKM’de gerçekleşen törenle ebediyete uğurlandı. Vefat haberi ile sanat dünyasını yasa boğan 69 yaşındaki sanatçıyı, binlerce seveni uğurladı. Anmasının gerçekleştiği AKM’deki salon hınca hınç dolarken Özkan Uğur, tören sonrası öğle namazına müteakip Taksim Cami’de kılınan cenaze namazı sonrası Karacaahmet Mezarlığı’ndaki aile kabristanına defnedildi.

Daha önce üç kez lenf kanserini yenen ancak geçtiğimiz aylarda tekrar kansere yakalanan ve Üsküdar’da özel bir hastanede yoğun bakımda tedavi gören Özkan Uğur, geçtiğimiz cumartesi günü 69 yaşında hayatını kaybetti.

Müzisyen kişiliğinin yanı sıra rol aldığı dizi ve filmlerde de adında söz ettiren Özkan Uğur’un cenazesi Karacaahmet Gasilhanesi’nden alındı. Uğur’un cenazesi Atatürk Kültür Merkezi‘ne götürüldü.

Özkan Uğur son yolculuğuna uğurlandı

 

 

Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen veda törenine çok sayıda sanatçı katıldı. Uğur’un tabutunun başına sanat hayatı boyunca yol arkadaşı olan gitarı konuldu.

 

Özkan Uğur son yolculuğuna uğurlandı

 

BAKAN ERSOY: HER SÖZDE, HER DUYGUDA BİR EKSİKLİK BIRAKACAK

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Ne dersek diyelim eksik kalacak bir anın sözlerindeyiz. Türk müziğini bir efsanesini sonsuz aleme bugün birlikte uğurluyoruz. Müziğinden ekranda ve sinema perdesinde bize hayran bırakan doğallığından, kişiliğinden, nereden başlarsak başlayalım sonu gelmez bir konuşmanın ana karakteriydi Özkan Uğur. Ama inanıyorum ki MFÖ hepimizin duygu dünyasında çok ayrı bir yer edindi. MFÖ sadece 3 harften oluşan ama her duyguyu anlatmaya yeten koca bir alfabeydi bizim müziğimizde. Dolayısıyla Özkan Uğur’un vefatı, her sözde, her duyguda bir eksiklik bırakacak. Müziğinin değerini derinliğini, bu veda anında ancak bu şekilde anlatabilirim diye düşünüyorum. 3 kez kanseri yendi ama çok yoruldu. O yorgunluk bugün bizim aramızdan onu aldı. Hepimizin içi acıyor. Onun adını duyduğumuzda gözümün önüne daima gülümseyen siması geliyor. Dolayısıyla Özkan Uğur’un hatırası da, sanatı da, hep o gülümseyen, gülümseten çehresiyle anılarımızda yaşayacak, yaşatacağız. Sanatçı çok ağır bir unvandır. Bunu hakkıyla taşıyabilen insanları anlatmak, o insanlara veda etmek çok ama çok zor. İyi ki vardın, iyi ki bir sanatçı oldun ve bizlerin hayatlarına dokundun. Sana Allah’tan rahmet diliyorum büyük usta. Kabrin nur, mekanın cennet, ruhun şad olsun” diye konuştu.

Başa dön tuşu