Magazin

Sainte Pulchérie Fransız Lisesi’nde Fransız Modası Rüzgarları Esti

Hayata geçirdiği projelerde her zaman “yaratıcılığı ve kusursuz bir estetizm içinde olmayı” esas alan Sainte Pulchérie Fransız Lisesi, görkemli binasında, 14 Nisan Cumartesi günü Fransız esintileri konulu bir defileye ev sahipliği yaptı. Beymen, Civan, Davet Çok Elbisem Yok markalarının katkılarıyla gerçekleşen defileyi izlemeye moda, sanat ve tasarım ile   özdeşleşmiş bir çok isim geldi.

Birbirinden özel kıyafetlerin sergilendiği defilenin ardından, Sainte Pulchérie Lisesi’nin içindeki sanat galerisi Od’A-Ouvroir d’Art’da bu yıl 12. kez düzenlenen “Sanatçıların Baharı”  isimli serginin açılış kokteyli gerçekleşti. Sanatçıların Baharı sergisi,  Od’A-Ouvroir d’Art’da 14 – 19 Nisan 2018 tarihlerinde, saat 14:00 – 19:00 arasında gezilebilecek.

Od’A-Ouvroir d’Art Sanat Galerisi Hakkında:

Sainte Pulchérie Lisesi’nin atölye, buluşma, sergi ve konferans mekânı Od’A-Ouvroir d’Art, İstanbul’un kalbi Beyoğlu semtinde yer almaktadır. Farklı disiplinlerin buluştuğu bir nevi deneysel laboratuvar olan Od’A-Ouvroir d’Art, Bubi, Bedri Baykam, Devrim Erbil, Charles Vess, Dany, Ludovic Debeurme, Diana Page gibi Türk, Fransız ve dünyanın çeşitli ülkelerinden sanatçıların eserlerine ev sahipliği yapmıştır. Her bir proje çağdaş dünyayı sorgulamak ve tüm biçimlerde yaratıcılığı destelemek için bir fırsattır: FOTOGRAF ;MURAT TAMAY

Başa dön tuşu