Magazin

Şükrü Dudu Barber’s Club

Avrupa Birliği Tasarım Ofisi’nin desteğiyle 2010 yılından bu yana İtalya’nın Milano kentinde düzenlenen, dünyanın en kapsamlı tasarım yarışmaları arasında yer alan ve ülkelerin ekonomik rekabet gücünü artırmayı hedefleyen A ‘Design Award & Competition’da “Mükemmellik Sertifikası” kazanan Şükrü Dudu Barber’s Club, bu yönü İle Türkiye’nin mimari tasarım anlamında ödüllü tek salonu olarak farkını ortaya koydu.

Ortakları Ayhan Kurt, Gökhan Kılıç ve Vedat Önder ile yoluna devam eden Şükrü Dudu, Zorlu AVM’deki ödüllü salon ile ilgili; “”150 metrekarelik bir alana kurulu salonumuzun iç dekorasyonu, Idea Mimarlık, Yücel-Yasemin Karadeniz tarafından yapıldı. 20 kişilik bir ekip ile aynı anda 13 kişiye hizmet verebiliyoruz. Beş VIP odamız bulunuyor.. Günümüzde erkekler en az kadınlar kadar bakımlı. Salonlarımız VIP hizmet anlayışıyla ilerliyor. Keza salonlarımızda bulunan markalarımız da VIP ürünleriyle erkek dünyasına hizmet veriyor. Örnek vermek gerekirse, Kerastase birçok erkeğin özellikle kullandığı bir marka. Erkek berberlerinin sadece saç kesimi yapıldığı bir mekan olarak düşünmemek gerekli. Profesyonel ekiple saç kesimi, saç analizi, saç bakımı, sakal tıraşı, manikür, pedikür ve saç boyama hizmeti sunuyoruz. Özellikle saç analizi ve saç bakımı erkeklerin tercihlerinin başında geliyor. Kadın dünyası saç konusunda ne kadar iddialıysa, düşünülenin aksine, erkek dünyası da bu konuda oldukça ileride. Buraya bir kez gelen mutlaka sürekli müşterim olur. Bu konuda çok iddialıyım. 45 yaşındayım. 50 yaşıma geldiğimde, kendime ait şato gibi özel bir mülkte bu hizmeti vermeyi hedefliyorum” dedi.

İlkokul döneminde başlayan berberlik…
Müşteri profili, dünyaca ünlü starlardan, iş adamlarından, sanatçılardan, televizyonculardan ve gazetecilerden oluşan Şükrü Dudu Barber’s Club’ın mottosu; işin en iyisini yapmak… Henüz ilkokul döneminde öğretmenini tıraş ederek berberlik mesleğine adım atan Şükrü Dudu, 14 yaşında İstanbul’a gelerek, Nişantaşı’nda çalışmaya başlıyor. “Hep daha İyiye, daha İleriye” diyerek mesleği adına gelişmeleri uluslararası boyutta yakın takibe alıyor. Paris’e fuarlara gidiyor. Hyatt Regency Hotel’de uzun yıllar ortağı İle birlikte çalışmasının ardından, Etiler-Akatlar’da üç katlı bir villaya taşınıyor. Etiler’de hizmet veren binada Türkiye’de hiç olmayan VIP Bölümü hizmete sokarak bir ilki gerçekleştiriyor. İstinye Park, Doğuş Power Center ve Zorlu AVM’nin içinde yer alan Şükrü Dudu Barber’s Club’ler ile markanın gücü daha da artıyor.

Başa dön tuşu