Magazin

TAÇLI GÜZELLER EMELYA MODAEVİ ŞEHR-İ SULTAN DEFİLESİNDE PODYUMA ÇIKTI

Bursa Fashion WEEK-4 2021   Tekstil Şehri Bursa’da Defile ve gösterileri ile moda dünyasında damgasını vurdu .Emelya Houte couture   “ŞEHR-İ SULTAN “Konsept Defilesi İle Şehrin Tarihi Değerini Yükselten Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi Anfi  tiyatroda gerçekleşti.35 parçadan oluşan Emelya  ŞEHR-İ SULTAN ”  defilesinin  her tasarımı  Osmanlı  Döneminin Motif ezgileri ve dokuları ile birleşerek  ihtişam ve zarafeti bir arada buluşturdu.

Müzenin Tarihi Dokusu ile bütünleşen  Emelya  Defilesi ,Modacı Yaşariye Doğan tarafından şöyle değerlendirildi.Panorama 1326 Bursa Fetih  Müzesini ziyaret ettikten sonra bu konsepte  defile sunma hayali kurdum.Mekanın büyüleyici atmosferi ancak Dönem Defilesi  İle bütünleşeceğine inandım.Osmangazi Belediye Başkanı Sn.Mustafa Dündar dönemine ait  bu eser, çok büyüleyici,ve Sn.Başkanımız ve Kültür Müdürü Sn. Gülşah Cebeli bizlere kapılarını bu muhteşem gösteriye açtıkları için çok mutluyuz.

Defilenin başlangıcı için Osmangazi nin seslenişi ile,  Bursa Ahmet Vefik paşa Tiyatrosu  Sanatçısı Sn. Akif Oktay tarafından seslendirdi.  Koreografisi ünlü koreograf  Asil Çağıl  ve taçlı güzellerden oluşan model kadrosu ile sunulan Emelya Defilesi izleyenleri adeta büyüledi.

Başa dön tuşu