Magazin

TARİH AYSUN ASLAN’IN TAKI TASARIMLARINDA SANATLA DANS EDİYOR.

Ünlü Sanatçı Manga Grubu’nun solisti Ferman Akgül ve İlke Kodal da ,AA Vintage Remake markasının tanıtımında yer aldı. Ferman Akgül takıların tasarımla buluşup sanata dönüşmesinin ve yapılan işin zamanın çok ötesinde bir iş olduğunu vurgulayan sanatçı, böyle bir çalışmanın içerisinde olmaktan duyduğu tarifsiz  mutluluğu dile getirdi.

 

Modern dansın Türkiye’deki öncü isimlerinden Aysun Aslan, yıllar boyunca dünyanın pek çok ülkesinden topladığı takı ve saatleri yaptığı tasarımlarla Vintage koleksiyona dönüştürdü.Her birinden birer adetolmak üzere AA Vintage Remake markasıyla çok özel tasarımlar oluşturan  Aysun Aslan, saatlere olan ilgisini şöyle anlattı:  “Zamanın izlerini taşıyan objeler ve geçmişin zarafeti beni oldum olası etkilemiştir. Paha biçilmez bir mücevher titizliği ve kalitesiyle on yıllara, yüz yıllara meydan okumak üzere üretilmiş eski saatlere olan zaafım, bir tesadüf eseri birinin arka kapağını açıp da iç kısmını görünce aşka dönüştü. Elimde başka parçalarla birleşti, takıya dönüştü…

Gerçek Vintage, Retro, Antik, Art Deco ve Art Noveau saatler, saat parçaları, takılar, kemer & pabuç tokaları birleştirilerek özel üretilen koleksiyonun ön tanıtımında ise tanınmış isimlerin de aralarında bulunduğu isimler yer aldı.

 

Ferman Akgül, Sema Şimşek, İlke Kodal, Sude M. Kolozina, Can Tunalı ve Özkan Uğur, Aysun Aslan’ın koleksiyon tanıtımı için objektif karşısına geçti. Çekimleri ünlü fotoğrafçı Yaşar Saraçoğlu gerçekleştirdi.

Haberin Diğer Fotoğrafları
Başa dön tuşu