EkonomiGüncel HaberMagazin

Texit Tekstil 2023 koleksiyonunu tanıttı

Texit Tekstil 2023 koleksiyonunu tanıttı

Önceki gün TEXİT TEKSTİL,  Joker Ajans’ın modellerinin Risus İncek’te sunduğu defile ile yeni koleksiyonunu davetlilerine tanıttı…

“Ahmet Toker ve Yusuf Kısa” İnsanın içinden ne hissettiğinden ilham alarak hazırladığı Texit Tekstil adını verdiği koleksiyonunu bir defile ile tanıtmanın mutluluğunu yaşadılar.

Joker Ajansın ünlü modelleri Texit Tekstil kıyafetleri ile podyuma çıktı. Defilenin ardından, Risus’un iç mekânında da yapılan after party ile eğlence son buldu.

Ahmet Toker Yaptığı açıklamada; “Markanın hem açılışını hem de tanıtım defilesini yaptık. Defilenin ardından 150 kişilik bir davetli topluluğu after partiye geçildi. 18 parça ürünlerin tanıtımının olduğu tişörtlerdeki tasarım Amerika, Hindistan ve İspanya ülkelerinde yaptırılmıştır.  Fakat Türkiye’de de bazı şehirlerden modelist ve tasarımcılarla da çalıştık. İlk etapta Sweetle başladık, tişörtleri ekledik ve ardından elbiselerimizi, yaz kombinasyonlarımızı tanıttık.

Bikini, mayo, abiyeler olsun hepsinin tasarımlarını özel olarak yaptırmış bulunmaktayız. Bundan sonra Ağustos ayına kadar 60 çeşit parçanın da kişiye özel tasarımlarını yaptıracağız. Ama ilk baştaki misyonumuz ve vizyonumuz şudur ki, tasarımlarımızın insanların günlük ala lalede giydikleri dışında, farklı ve yaratıcı kıyafetleri giymesidir.

Aslında insanın içinde ne hissettiğini giymesi ve sokağa çıkarken bu kıyafetlerle çıkması, tasarımlarımızla giydiklerini sırtlarında yansıtmalarıdır.

PINAR KALEMCİ

Bu günkü etkinliğimiz Mekan RİSUS’la anlaşmalı olarak yapıldı. Sponsorlukları ise TOKER GRUP ve ARC İNŞAAT üstlenmiştir” dedi.

FATİH – ŞEYMA TOKER

Defile ve eğlence, Risus’ta  yapılan after party ile son buldu. Dj’ler ve şarkıcılar ses getiren partide performanslarını sergilediler. Joker ajans modelleri tarafından sunulan moda şöleni, şehrin cemiyet hayatı, yabancı misafirler ve moda takipçileri tarafından büyük ilgi gördü.

İLKEM ÖZETÇİ – ZEYNEP ECEM KISA

TEXIT Hakkında:
TEXIT, insanların uzaklaşarak varmak istediği mekanlarımekanları özgün fikirlerle buluşturan kurgulayan ürünlere sahip bir tasarım markasıdır.

Hayalleriyle Düşünceleriyle bulunduğumuz dünyanın dışına çıkmaya cesaret eden, farklı olanı arayan, yolculukları seven ve sıradan olmayan insanlara hitap eder.

MEHMET TOKER VE AİLESİ

Evden çıkarken ne hissettiğini bilenlerin, yıllar öncesi ve yıllar sonrasına gidenlerin çıkış kapısı olma özelliğini taşır.

SILA ÇAYLAR – ELİF DEMİR

Hikayemiz:
TEXIT’ı,  hayatın  akışındayken bulunduğumuz kalabalıklardan, kargaşadan  uzaklaştığımız ve kaçmak istediğimiz her an için;  farklı yerler hayal ettiğimiz bir düşünceyle hayata geçirmeye karar verdik.

ŞENAY EKİNCİ – ELİF TOKER

Bu amaç doğrultusunda uzunca zaman düşündükten sonra markanın; ismi, logosu, tasarımları ve çağrışımları için 2 yıl süren uzun bir ön hazırlık süreci yaşadık.

ŞEYMA – AHMET TOKER

Yaratıcılıklarını ön planda tuttuğumuz tasarımcılara  önce neler hayal ettiğimizi söyledik sonra da onların neler hayal ettiğini sorarak devamlı  birbirimizden beslendiğimiz uzun bir dönem geçirdik.

BURAK GEÇEN – ZEYNEP ve MELİH TOKER

Böylece markanın asıl amacı olan,  insanların kendiliğinden yarattıkları  dünyalarını  somutlaştırabildiğini gördük.
Devamında ne mi oldu?
Kalileti kumaşları, en ufak detaylarıyla üretim tezgahlarına taşıdık.

DAMLA ERSAN – ARDA ÖZKUL

Tasarım çemberimizden yalnızca en sevdiğimiz 10 tasarımı seçtik. Her aşamada acele etmeden, üzerine düşünerek hareket ettik ve hayalini kurduğumuz yerleri üzerimizde taşıyabileceğimiz bir marka haline getirdik.

DİLEK VE ALİ KISA

Vizyon:  Dünyanın her yerinden insanla bağ kurabilen sektöründe lider bir moda markası olmak.

Misyon: Tasarımda yaratıcılığı ve kaliteyi sahneye çıkartarak, kendi modasını yaratan  bir marka olmak.

Doğudan  Gönül –  Lara Helin Gemalmaz –  Nehir Bayraktar –  Şevval Yapıcı 

EMİNE ve HÜSEYİN ULUSÇU

 Alara Turgut – Elif Genel – Boran Aras

Düzenle

Başa dön tuşu