Magazin

Turizm ve etkinlik sektörünün devleri KKTC’de buluştu

Dream Project tarafından bu yıl 11’nci kez düzenlenen Masters of Events ACE of M.I.C.E. Awards organizasyonu, kongre, toplantı, etkinlik ve turizm sektörünün en iyilerini ödüllendirdi.

Yaklaşık 14 milyar dolarlık ticaret hacmine sahip MICE sektörünün “Oscar”ları olarak bilinen ACE of MICE organizasyonu, ulusal ve uluslararası kurumsal firma ve operatörler, oteller, acenteler, turizm ve etkinlik sektörü profesyonellerini 3 gün boyunca Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Elexus Hotel & Convention’da ağırladı. KKTC’nin bu alandaki marka değerine ve destinasyon tanıtımına büyük katkı sunan organizasyonun son günü düzenlenen gala gecesinde 23 ayrı kategoride ödüller sahiplerini buldu.

Dünyanın önde gelen markaları, toplantı, kongre ve etkinlik sektörünün temsilcileri, yeniden Masters of Events ACE of M.I.C.E. Awards organizasyonu kapsamında bu kez KKTC’de bir araya geldi. 07-09 Nisan tarihleri arasında üç gün boyunca süren ve 3000’in üzerinde B2B toplantısıyla KKTC ticari hacmine katkı sağlayan organizasyonun sonunda ise, MICE alanında en başarılı marka ve projeler görkemli ödül töreniyle sahiplerini buldu.

KKTC Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı himayelerinde, Elexus Hotel & Convention ev sahipliğinde,  Türk Hava Yolları, Cyprus Royal Turizm ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) destekleriyle düzenlenen organizasyonun gala gecesinde sevilen sanatçı Buray sahne alırken, gecede ayrıca KKTC Başbakan Yardımcısı ve Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Denktaş Vakfı Başkanı ve Eski KKTC Bakanı Serdar Denktaş, Cyprus Royal Kurucu Ortağı Rauf Denktaş ve Dream Project CEO’su Volkan Ataman, tanınmış psikiyatrist ve yazar Gülseren Budayıcıoğlu, sunucu Özlem Yıldız, kısa bir süre önce Kıbrıs’a yerleşen Gizem Özdilli, sanatçı Gökhan Tepe gibi iş dünyası ve sanat camiasından ünlü simalar da yer aldı.

Başa dön tuşu