Güncel Haber

ülkemizin ve Avrupa’nın ünlü baş boyun cerrahlarından Op. Dr. Ali KAHRAMAN İLE özel röportaj..

Yumuşak damak yetmezliği aslında cerrahlarımızın çok ilgi göstermediği bir konu ben bu konuda bir çok hastanın çaresiz kaldığını gördüm gerek İstanbul dışından gerek yurt dışından bir çok hastam var.
Peki ali bey size olan bu ilginin sebebi nedir.?
Öncelikle hastalarıma çok değer veriyorum insanlar bunu hissediyor onları bir müşteriden çok aynı derdi paylaştığım dostlarım olarak görüyorum cerrahi başarı oranımda %100’e yakın olunca haliyle ilgi oluyor tabi.
Ali bey nedir yumuşak damak yetmezliği biraz açabilir misiniz.?
Yumuşak damak yetmezliği gerek yarık dudak damakla beraber gerek yarık damak olmaksızın yumuşak damağın konuşma ve yutma sırasında genzi tam kapatamaması sonucu burundan gelme ve ses konuşma bozuklukları ile seyreden bir hastalıktır.
Tedavide neler yapıyorsunuz.?
Bu durumda tedavi tamamen cerrahi oluyor eğer yarık dudak damak varsa onu onarıyoruz gerekirse yumuşak damağı destekleyici ameliyatlar yapıyoruz. Ben kliniğimde 20 yıldır bu ameliyatları %100’e varan başarı oranları ile yapıyorum arkamda binlerce mutlu hastanın desteği ile aşkla hastalarıma hizmet veriyorum.
Peki horlama ve apne hastalıklarında durum nedir.?
Horlamada tek tedavi cerrahidir bu durumda hastaların kendine güvenen iyi bir cerrah bulmaları gerekir yutağı gerici ameliyatlarla hastalarımı mutlu edebildiğimi 20 yıldır tecrübe etmiş durumdayım. Apnede ise hafif orta ve ağır formlar vardır hafif orta apne kesinlikle cerrahi ile tedavi edilir burada can alıcı nokta hastaların gittikleri doktorun bu cerrahiyi bilip bilmediğini ve yapıp yapmadığını sorgulamalarıdır ben cerrahi ile tedavi olabilecekken ömür boyu cihaza mahkum edilmiş bir çok hasta gördüm hasta bana geliyor ameliyatını oluyor ve sağlığına kavuşup mutlu olarak işine dönüyor bu bir cerrah olarak bana oldukça mutluluk ve gurur veriyor.
Ali bey son olarak hastalarımız neden sizi tercih etsin?
Öncelikle ben hastalarına oldukça fazla değer veren onları aileden gören bir hekimim. Kendimi cerrahi bilgi beceri olarak sürekli beslerim sürekli okur yeni cerrahi teknikleri sürekli takip ederim hastalarımla empati kurar ondan sonra ameliyat ederim. Mutlu hasta mutlu doktor sloganını düstur edinmiş bir cerrah olarak hastam mutlu olmadan asla mutlu olmam. https://www.rinostetica.com/Default.asp

 

Başa dön tuşu