Güncel HaberMagazin

Ünlü gazeteci Işıner Güngör’e yeni görev

Gazetelerde ve dergilerde yazmış olduğu yazılarla Türkiye’de ve Kıbrıs’ta büyük beğeni toplayan başarılı gazeteci Işıner Güngör, Yüzüncüyıl Gazeteciler Derneği’nde (YGD) Uluslararası İlişkiler Komisyonu Başkanlığına seçildi.

Türkiye Cumhuriyet’inin 100. kuruluş yıldönümü şerefine 2023 yılında meslekteki duayen basın mensupları tarafından kurulan Yüzüncüyıl Gazeteciler Derneği’nin (YGD) 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı 3 Şubat Cumartesi günü İstanbul’da büyük bir katılım ile gerçekleşti. Genel Kurulda oy birliği ile Yavuz Yılmaz başkan seçildi. Ayrıca toplantıda Derneğin yönetim kademeleri belirlendi.
Işıner Güngör, Yüzüncüyıl Gazeteciler Derneği’nin 1. Olağan Genel Kurul Toplantısında yönetim kurulu tarafından Uluslararası İlişkiler Komisyonu Başkanı olarak görevlendirildi. Güngör, gazetecilik kimliğinin yanı sıra İsviçre merkezli DMW Diplomats International (Uluslararası Diplomatlar Birliği) Türkiye Denetim Kurulu Başkanlığı görevini de sürdürmektedir.
YGD Uluslararası İlişkiler Komisyonu Başkanı Işıner Güngör, Genel Kurul Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamada, “Öncelikle Yönetim Kurulu’na şahsıma takdir ettikleri bu yeni görev için teşekkür ederim. Diplomasi ve gazetecilik alanlarındaki tecrübemle Türk basınımıza katkı sağlayacak olmanın heyecanını yaşıyorum. Önce Türkiye’deki sonrasında ise diğer ülkelerdeki gazetecilerle yapacağımız iş birlikleri ile basınımızı daha iyi noktalara taşıyacağımıza inanıyorum” dedi.
YGD’nin temel amacı gazetecilik mesleğini onurlandırmak ve meslek mensuplarının birliğini sağlamaktır. Mesleği icra eden gazetecilerin ekonomik ve sosyal haklarını korumayı, çalışma şartlarını iyileştirmeyi hedeflemektedir. Bunun yanı sıra, gazetecilik ilkelerine bağlı kalarak doğru, tarafsız ve güvenilir haberlere ulaşmanın kolaylaşması için çaba gösteren Dernek, eğitim çalışmaları, etkinlikler ve iş birlikleri ile gazetecilik mesleğini daha da yükseltmek adına çalışmalar yürütmektedir.

Başa dön tuşu